ANIMATOR JUTRA w nowej odsłonie!

ANIMATOR JUTRA, czyli spotkania dla młodszych widzów i widzek Animatora to przestrzeń idealna do pobudzenia kreatywności. Podczas warsztatów osoby uczestniczące poznają magiczny świat animacji, a co najważniejsze – sami stają się twórcami i twórczyniami filmów!

Autor zdjęcia: Maciej Zakrzewski

Razem z Fundacją Animatik, po raz pierwszy zapraszamy na zimowe warsztaty filmowe w ramach ANIMATORA JUTRA  dniach 12-23 lutego. Podczas warsztatów animacji filmowej, uczestnicy i uczestniczki w wieku 11-14 lat oraz w wieku 13-18 lat stworzą etiudy w technikach animacji poklatkowej - wycinankowej i plastelinowej.

Zimowe spotkania to nie tylko warsztaty, ale także mini kurs tworzenia filmów, w czasie którego osoby uczestniczące przejdą przez wszystkie etapy filmowej produkcji. Nauczą się przekładać pomysły na narrację filmową, tworzyć storyboardy z podziałem na plany filmowe, poznają zasady kompozycji kadru oraz świadomego wykorzystywania barwy, kształtu i oświetlenia. Najważniejszym etapem będzie oczywiście animacja pod kamerą, poznanie rytmu animacyjnego oraz oprogramowania do rejestracji ruchu klatka po klatce. Po warsztatach filmy zostaną zmontowane i udźwiękowione przez naszego sound designera.

Program warsztatów

  • 12-16 lutego
    9.00 - 14.00 Grupa dziecięca 7-12 lat: Plastelina - prowadzenie Monika Kuczyniecka
    15.00 - 20.00 Grupa Młodzieżowa 13-18 lat: Wycinanka - prowadzenie Paulina Wyrt
  • 19-23 lutego
    9.00 - 14.00 Grupa dziecięca 7-12 lat: Wycinanka - prowadzenie Julia Szmyt
    15.00 - 20.00 Grupa młodzieżowa 13-18 lat: Plastelina - prowadzenie Robert Kuźniewski

ZAPISY NA WARSZTATY JUŻ W STYCZNIU 2024 ROKU!

Dodatkowo uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w programie AMBASADORÓW JUTRA czyli cyklicznych spotkań będących kontynuacją kursu ANIMATOR JUTRA.

Pierwszym jego etapem będzie pokaz powstałych w czasie warsztatów filmów dla zaproszonej przez Was publiczności - rodzice, rodzeństwo, przyjaciele. Wspólnie z artystami prowadzącymi warsztaty zrobimy podsumowanie powstałych filmów i porozmawiamy z Wami o procesie powstawania etiud oraz zaprosimy publiczność do Q&A.

Zaprosimy Was także do Katedry Animacji w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na spotkanie ze studentami i zapoznanie z ich pracą nad filmami animowanymi. Uczestnicy i uczestniczki wezmą tam udział w warsztatach tworzenia amatorskich lalek do animacji. Kolejnym etapem będzie spotkanie z profesjonalnym twórcą filmów animowanych Andrzejem Gosienieckim i zapoznanie z procesem tworzenia w Pracowni Animacji Filmowej C.K. Zamek.

Zwieńczeniem programu będzie udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Zapisy na warsztaty dostępne wkrótce na stronie!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata