ANIMATOR 2022: Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące na Placu Wolności!

Tegoroczna edycja Festiwalu ANIMATOR odbiła się także na poznańskim Plac Wolności! Zapoznaj się z harmonogramem wydarzeń towarzyszących, organizowanych przez Estradę Poznańską, których nie możesz przegapić!

Zdjęcie główne aktualności ANIMATOR 2022: Zapraszamy na wydarzenia towarzyszące na Placu Wolności!

Już dziś o 21:30 na cztery dni kino plenerowe na Placu Wolności przejmuje ANIMATOR BEZ SELEKCJI, ale nie jest to koniec atrakcji, które towarzyszą 15. Festiwalowi ANIMATOR, a których doświadczyć możecie pod gołym poznańskim niebem!

 

KINO PLENEROWE W KOMIKSOWEJ STYLISTYCE

W tym roku propozycje wieczornego kina plenerowego na Placu Wolności działają pod hasłem W KOMIKSOWEJ STYLISTYCE. W ramach sześciodniowego cyklu pokazów pełnometrażowych filmów animowanych zapraszamy na:

 

8.07 | 22.45 - Heavy Metal, reż. Gerald Potterton, USA/Kanada, 1981 (PL+ENG, 90')
Walka dobra ze złem, przedstawiona w formie krótkich animacji, które łączy motyw świecącej zielonej kuli o nazwie Loc-Nar, będącej wcieleniem zła. Film jest luźną adaptacją komiksów opublikowanych w amerykańskim magazynie „Heavy Metal” i francuskim „Métal Hurlant”. Film był głównym źródłem inspiracji dla Tima Millera i Davida Finchera dla stworzenia animowanej antologii platformy Netflix pt. Miłość, śmierć i roboty (2019).

 

9.07 | 22.45 - Steamboy, reż. Katsuhiro Otomo, Japonia, 2004 (PL+ENG, 128')
Historia młodego wynalazcy Raya Steama, który otrzymuje tajemniczą metalową kulę, zawierającą nową formę energii, mającą zaspokoić potrzeby całego świata. Bohater musi jej użyć, by zwalczyć zło, uratować swoją rodzinę i ocalić Londyn przed całkowitym zniszczeniem. Steampunkowe science fiction, rozgrywające się w wiktoriańskiej Anglii. Epickie i wizjonerskie dzieło twórcy kultowej Akiry (1988). Film powstawał przez dziesięć lat i jest jednym z najdroższych filmów animowanych w historii japońskiej kinematografii.

 

10.07 | 21:30 - Jak zostałem superłotrem / It's Hard to Be a Supervillain, reż. Krzysztof Ostrowski, Polska, 2016 (PL+ENG, 70')
Filmowa wersja serialu opowiadającego losy dwójki bohaterów: Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru, oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. Superłotr i Superłotr Junior zmagają się z codziennością oraz zastanawiają się, w jaki sposób przejąć kontrolę nad światem. Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie i zachowując twarz kontynuować łotrzykowską karierę, która w realiach prezentuje się dość chaotycznie. Syn tymczasem, w zaciszu swojego pokoju, cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior odkrywa w sobie supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. By móc z nich skorzystać, potrzebuje ojca, który pewnego popołudnia staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy. Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji, w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek. Głosu głównemu bohaterowi użycza Janusz Chabior.

 

11.07 | 21:30 - Have a Nice Day, reż. Liu Jian, Chiny, 2017 (PL+ENG, 77')
W desperackiej próbie zdobycia pieniędzy na uratowanie narzeczonej po nieudanej operacji plastycznej, Xiao Zhang, zwykły kierowca, kradnie swemu szefowi torbę z milionem juanów. Wieści o rabunku szybko się rozchodzą w mieście i w ciągu jednej nocy wszyscy zaczynają szukać Xiao Zhanga… Animowany film neo-noir w duchu twórczości Quentina Tarantino. Ze względu na brak właściwego zezwolenia od chińskich władz na pokazy międzynarodowe, film na żądanie producenta został wycofany z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Annecy w czerwcu 2017 roku.

 

12.07 | 21:30 - Fire and Ice, reż. Ralph Bakshi, USA 1983 (PL+ENG, 81’)
Epicka przygodowa opowieść dark fantasy o walce Dobra ze Złem. Akcja rozgrywa się w przyszłości, gdy świat przechodzi ogromne zmiany, a epoka lodowcowa grozi pochłonięciem planety. Ludzkość została zepchnięta w głąb wulkanów, gdzie znajduje się linia ostatniego oporu przed nadciągającym, bezlitosnym zimnem.
Ruchome lodowce nie są jednak zjawiskiem naturalnym; są one zarówno bronią, jak i domem złego Nekrona, Władcy Lodu, i jego hordy podludzi. Są oni wrogami dobrego Króla Jarola, który mieszka w ciepłych krainach wulkanów, w mieście-twierdzy Fire Keep. Wulkan i lodowiec - ogień i lód - są na śmiertelnie niebezpiecznym kursie kolizyjnym. Oddziela je tylko pasmo zielonej równikowej dżungli i rozległa złota równina – Barrier Marches.
Scenariusz napisali Gerry Conway i Roy Thomas, którzy wcześniej pisali historie o Conanie dla Marvel Comics. Peter Chung, wizjonerski twórca serii Aeon Flux, był autorem szaty graficznej. W 2003 roku Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Online uznało ten film za 99. najlepszy film animowany wszech czasów.

 

13.07 | 22:45 - Buñuel w labiryncie żółwi / Buñuel in the Labyrinth of the Turtles, reż. Salvador Simó, Hiszpania/Holandia/Niemcy, 2018 (PL+ENG, 80’)
Paryż, rok 1930. Salvador Dalí i Luis Buñuel są już głównymi postaciami ruchu surrealistycznego. Nieoczekiwanie Buñuel zostaje bez pieniędzy po skandalu, jaki wybuchł wokół jego filmu ZŁOTY WIEK. W tej trudnej sytuacji nie może nawet zająć się swoim kolejnym projektem, dokumentem o jednym z najbiedniejszych regionów Hiszpanii, Las Hurdes. Jednak jego dobry przyjaciel, rzeźbiarz Ramón Acín, kupuje los na loterii z obietnicą, że jeśli wygra, zapłaci za film. O dziwo, szczęście jest po ich stronie. Film powstał na podstawie powieści graficznej Buñuel en el laberinto de las tortugas autorstwa Fermína Solísa. W 2018 roku film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową i Nagrodę Goya dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

Bilety w cenie 5zł.

 

KONCERTY Z ANIMACJAMI NA PLACU WOLNOŚCI

Seanse w kinie plenerowym to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy - przed nami także koncerty uświetnione specjalnie na tę okazję przygotowaną animowaną oprawą:

 

08.07 | 21:30 – Cowboy Bebop Tribute - Dizzy Boyz Brass Band
Projekt audiowizualny zespołu Dizzy Boyz Brass Band – animacyjno-muzyczny hołd złożony kultowej serii anime pt. Cowboy Bebop.

 

09.07 | 21:30 - Tribute to John Carpenter - Mooryc / Maurycy Zimmermann
Koncert z animowanymi wizualizacjami (horrorowym kolażem animowanym), dedykowany znanemu kompozytorowi i twórcy horrorów.
Warstwa muzyczna: Mooryc / Maurycy Zimmermann;
Warstwa wizualna: Ewelina Leszczyńska i Tessa Moult-Milewska.
Partnerem wydarzenia jest Warsaw Animation Film Festival.

 

13.07 | 21:30 – Rick’s Cafe - Adam Brzozowski
Koncert z animacjami z okazji 80-tej rocznicy powstania Casablanki Michaela Curtiza.
Warstwa muzyczna: Adam Brzozowski;
Warstwa wizualna: Anna Błaszczyk.

Wstęp na wydarzenia bezpłatny.

Zapraszamy!

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata