Dołącz do Teamu Wolontariusze/ki Animatora!

Dołącz do najlepszej drużyny filmu animowanego! Zostań Wolontariuszem/ką 17. edycji Festiwalu Animator. Zapisz się już dziś przez formularz!

Zdjęcie główne aktualności Dołącz do Teamu Wolontariusze/ki Animatora!

Działaj z nami podczas 17. edycji Festiwalu, która odbędzie się w terminie 25-30 czerwca 2024 w Poznaniu. Dołącz do największego święta filmu animowanego w Polsce, poznaj zagranicznych gości i gościnie, a także radośnie spędź pierwsze dni wakacji! Zapisz się przez formularz!

Dlaczego warto wziąć udział w wolontariacie podczas Animatora?
Jako Wolontariusz/szka będziesz mieć możliwość współtworzyć festiwal filmowy. Poznasz zespół odpowiedzialny za organizację Festiwalu, zdobędziesz doświadczenie i będziesz mieć możliwość nauczyć się nowych umiejętności. To również świetna okazja do odbycia praktyk studenckich i poznania nowych osób, które tak jak Ty, kochają film.

Na czym będzie polegać Twoje zadanie?
To dzięki Wolontariuszom/kom i Waszej nieocenionej pomocy, co roku możemy stworzyć święto animacji! Poszukujemy różnych osób - zarówno tych kochających pracę z ludźmi, jak i tych, którzy lepiej czują się za kulisami. Jeśli komunikatywność to Twoja mocna strona, a obowiązkowość to Twoje drugie imię - koniecznie dołącz do tegorocznej ekipy!

Działania wolontariackie odbywają się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez Wolontariusza/kę. Nie oczekujemy pełnej dyspozycyjności przez cały okres trwania Festiwalu, dlatego tak ważne jest staranne wypełnienie formularza. Szczegóły pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione na spotkaniu przed festiwalem, ale w razie pytań zawsze możesz do nas napisać! O ustalonym terminarzu Wolontariusze/ki dowiedzą się drogą mailową.

Jakie sekcje podczas festiwalu wymagają opieki?
Potrzebujemy Twojej pomocy w sekcjach, takich jak:

  • promocja festiwalu podczas Pyrkonu - dla tych lubiących rozmowy z ludźmi! Potrzebujemy pomocy w promocji Festiwalu, zachęcania do oglądania stoiska i uczestnictwa w zabawie w dniach 14-16 czerwca 2024. Przyda Ci się: dobra komunikacja, energia, zapał i lubienie ludzi.
  • opieka nad Gośćmi Animatora - to międzynarodowe wyzwanie. Potrzebujemy pomocy w transporcie gości zamówionymi środkami transportu, wskazywanie im drogi, pomoc w bieżących sprawach. Przyda Ci się: dobra komunikacja w języku angielskim i/lub polskim, umiejętności logistyczne i chęć poznania nowych ludzi.
  • punkt info - jesteś na pierwszym froncie w relacji z naszymi Widzami i Widzkami. Pomagasz odnaleźć punkty programowe, polecasz filmy i kierujesz ruchem w kinie. Kino nie jest Ci obce! Przyda Ci się: łatwość w zapamiętywaniu programu i nawiązywaniu relacji oraz miłość do kina.
  • realizacja wydarzeń specjalnych - lubisz odkrywać nowe miejsca i nie boisz się wyzwań. To sekcja, w której będziemy potrzebować pomocy w Schronie, Scenie na Piętrze, klubie Rewiry czy Starym Browarze. Przyda Ci się: dyspozycyjność, dobra komunikacja i energia.
  • działania lotne - lubisz biegać, nie ma dla Ciebie problemów - są tylko wyzwania! To działania w ruchu i odwiedzanie różnych miejsc. Nigdy nie wiesz, co czeka Cię danego dnia! Przyda Ci się: elastyczność czasowa, pozytywne nastawienie i chęć poczucia dreszczyku emocji.
  • biuro festiwalowe - jesteś sercem Festiwalu! To tutaj, jako pierwsi zawitają goście, team, czy zagubieni widzowie. Najważniejsze - przekazać im wszystkie niezbędne informacje. Przyda Ci się: skrupulatność, dobra znajomość języka angielskiego i zamiłowanie do tabelek.
  • social media - nie ma dla Ciebie tajemnic na Instagramie i TikToku. Lubisz nagrywać rolki, czy wstawiać relacje. To będą Twoje zadania. Przyda Ci się: znajomość SM, dobre poczucie estetyki i własny telefon.
  • biuro prasowe - uwaga, idą media! Twoim zadaniem jest pomoc we wskazywaniu gości festiwalowych mediom, przekazywanie materiałów prasowych i sprawdzenia notek prasowych. Przyda Ci się: dobra znajomość języka polskiego, rzetelność i własny laptop.
  • opieka nad VR i sekcją gier - jeśli kochasz nowe technologie, chcesz pomóc innym poznać ich możliwości - ta sekcja jest dla Ciebie. Przyda Ci się: znajomość technologii (lub chęć jej poznania), dyspozycyjność od 20 czerwca do 30 czerwca oraz umiejętności organizacyjne.

Do kiedy możesz się zgłosić?
Zgłoszenia przyjmujemy do  4 czerwca 2024 r. – wyłącznie za pośrednictwem formularza - Formularz zgłoszeniowy

Rozmowy z Kandydatami/kami odbędą się w pierwszym tygodniu czerwca.

Kto może zgłosić się do wolontariatu?
Poszukujemy osób od 16 roku życia, ponieważ Festiwal często trwa do późnych godzin nocnych.

Uczestnictwo w wolontariacie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Wolontariatu i wymaga podpisania Porozumienia o wolontariacie przed rozpoczęciem wydarzenia, na spotkaniu organizacyjnym.

Kiedy dowiem się o zakwalifikowaniu do wolontariatu?
O wynikach rekrutacji poinformujemy do 7 czerwca.

Czy odbycie wolontariatu kończy się zaświadczeniem i czy można odbyć na nim praktyki?
Po zakończeniu wolontariatu otrzymasz podpisane przez nas zaświadczenie o odbyciu wolontariatu. Jeśli chcesz odbyć praktyki na wolontariacie – podkreśl to w formularzu.

 

Mam więcej pytań, z kim mogę się skontaktować?
Napisz do nas: media@animator-festival.com

zobacz także

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata