Zobacz, co przygotowaliśmy na ostatnie 3 dni!

Zbliżamy się do końca 18. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, ale emocje wcale nie opadają – wręcz przeciwnie. Przed nami trzy dni pełne wyjątkowych wydarzeń, premier, rozmów i koncertów, które z pewnością zapiszą się w pamięci festiwalowej publiczności.
Tydzień upłynął pod znakiem inspirujących spotkań z wybitnymi twórcami. Mike Hollingsworth i Joe Holman, którzy odpowiadają za sukcesy takich produkcji jak BoJack Horseman czy Fantastyczny Pan Lis, przyciągnęli tłumy do Kina Apollo. Pełne sale, szczere rozmowy o pracy w branży animacji i wspólne oglądanie kultowych odcinków stworzyły atmosferę, której długo nie zapomnimy. To jednak dopiero zapowiedź tego, co wydarzy się w ostatni weekend festiwalu.
Piątek to dzień zamknięcia sekcji Animator PRO i ostatnia szansa na spotkanie z Mikiem Hollingsworthem. Tego dnia Słodownia / Stary Browar ponownie otworzy się dla widzów zainteresowanych animacją w technologii VR, a Kino Muza zaprosi wszystkich, którzy nie zdążyli wcześniej na pokaz BoJacka Horsemana. W tym samym miejscu odbędzie się także spotkanie z japońskim mistrzem animacji Yoshimim Itazu, który poprowadzi masterclass poświęcony swojej twórczości.
Wieczorem rozpocznie się równolegle kilka wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Kino Apollo pokaże premierowo film All You Need Is Kill, a Kino Muza zaprosi na pokaz serialu In the Know, połączony z rozmową online z jego współtwórcą, Zachem Woodsem – znanym m.in. z roli Gabe’a w amerykańskim The Office. Późnym wieczorem warto zajrzeć na Quadro (Stary Rynek), gdzie odbędzie się unikalne wydarzenie – Animated Late Night Show. To pełen improwizacji i humoru wieczór prowadzony przez duet z podcastu Hammerzeit, z udziałem gwiazd animacji – Mike’a Hollingswortha, Joe Holmana i Steve’a Hendersona. Show odbędzie się w języku angielskim i gwarantuje dużą dawkę śmiechu, nieoczekiwanych zwrotów akcji i festiwalowej energii.
Sobota to dzień pełen celebracji! Już w południe odbędzie się gala rozdania nagród tegorocznej edycji Festiwalu. Dwa godziny później, dzięki współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej, zobaczymy europejską premierę filmu Your Letter – debiutanckiego pełnometrażowego dzieła Kima Yong-Hwana, opartego na popularnym webtoonie autorstwa Hyeon A Cho. To opowieść o przemocy rówieśniczej, samotności i nadziei, która poruszy widzów w każdym wieku.
Tego dnia warto także zajrzeć na Taczaka 20, gdzie przy filiżance kawy porozmawiamy o książkach poświęconych animacji. Tuż po spotkaniu czeka nas wyjątkowy pokaz filmów Stefana Schabenbecka – twórcy, którego dorobek artystyczny stanowi niezwykłe świadectwo złotej ery polskiej animacji. Reżyser osobiście opowie o realiach pracy w studiach filmowych w czasach socjalizmu, o ograniczeniach sprzętowych i twórczej pasji, która mimo wszystko znajdowała ujście w sztuce animacji.
Wieczorem do programu dołącza specjalny pokaz Best of Annecy – zestaw filmów nagrodzonych na najważniejszym festiwalu animacji na świecie. Po emocjach kinowych publiczność przeniesie się do Quadro, gdzie najpierw scenę przejmie ALA Kryształ, a potem impreza przeniesie się na parkiet podczas nocnego Silent Disco.
Ostatni dzień festiwalu, czyli niedziela, to przede wszystkim pokazy filmów nagrodzonych na tegorocznej edycji ANIMATORA oraz prezentacja najlepszych animacji z Annecy. Widzowie będą mogli ponownie zanurzyć się w poetyckim świecie Dandelion’s Odyssey, obejrzeć programy przygotowane przez Adult Swim oraz uczestniczyć w ostatnich dyskusjach i seansach.
Zwieńczeniem Festiwalu będzie niezwykły koncert Zuzanny Wrońskiej i Mai Laury, które zagrają na żywo do kultowego filmu Blood Tea and Red String. To kameralne, nastrojowe zakończenie pełnego energii tygodnia, które przypomni, że animacja to nie tylko ruchome obrazy, ale też dźwięk, emocje i spotkanie z drugim człowiekiem.
Za nami niezwykły tydzień, przed nami niezapomniany finał. Animator kończy się z rozmachem, ale jego energia zostaje z nami na długo.
Pokazy i wydarzenia odbywają się m.in. w: Kinie Muza, Kinie Apollo, przestrzeni VR w Starym Browarze (Słodownia), na Scenie Quadro (Stary Rynek), Kubie Festiwalowym SERCE (Stary Rynek).
Bilety dostępne są online na stronie: bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie Kina Muza.