Gościem specjalnym Gali rozdania nagród 19. MFFA Animator będzie tegoroczny laureat Oscara Maciek Szczerbowski. Wydarzenie uświetni pokaz docenionej przez Amerykańską Akademię Filmową animacji pt. „Dziewczyna, która płakała perłami” z muzyką na żywo. Kompozycje autorstwa Patricka Watsona wykona powołana specjalnie na tę szczególną okazję Orkiestra Animatora, w składzie: Weronika Janik-Kurek, Agnieszka Woronin, Anna Machowska-Czachor, Korneliusz Wojtkowiak (skrzypce), Kinga Tarnowska, Karolina Urbaniak (altówki), Anna Szmatoła, Marcin Baranowski (wiolonczele), Damian Sobkowiak (kontrabas), Jakub Czerski (pianino), Piotr Pawlus (gitara), Zuzanna Czachor (flet), Małgorzata Marciniak (perkusjonalia), Arkadiusz Kowalski (klarnet).
Opiekunką artystyczną projektu jest Kinga Tarnawska, za przygotowanie aranżacji na potrzeby występu muzycznego odpowiedzialny jest Jakub Czerski.
Kinga Tarnowska – altowiolistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, aktywnie koncertująca na terenie całej Polski. Związana również z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Pełni funkcję inspektora Good Taste Orchestra oraz Orkiestry Świętego Marcina. Założycielka i altowiolistka Kwartetu Smyczkowego Sonore. Występuje u boku takich artystów jak Edyta Bartosiewicz, Kuba Badach, Grzegorz Turnau, Krzysztof Herdzin, Łukasz Kuropaczewski czy Bartłomiej Nizioł.
Jakub Czerski - pianista, kompozytor, dyrygent. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako solista, kameralista oraz występując z orkiestrami – gościł na wielu scenach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych, gdzie występował m.in. w Carnegie Hall. Dokonał polskiej premiery oraz prapremiery wielu utworów, w tym własnych kompozycji – m.in. Koncert fortepianowy „Żywioły Turnera”, Wariacje na tematy Williamsa na fortepian i orkiestrę. Jest twórcą multimedialnego widowiska choreograficznego Musica Posthumana, do którego również pisał muzykę. W latach 2022-2023 dyrygent-rezydent Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Obecnie wykładowca w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, pianista i dyrygent Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie prowadzi takie spektakle jak: Avenue Q, Cabaret, Deszczowa Piosenka, Drogi Evanie Hansenie, Kombinat, Skrzypek na Dachu, Rewolta. Stale współpracuje również z Teatrem Polskim w Poznaniu, gdzie występuje w licznych spektaklach.