RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

Wilq Superbohater | maraton z serialem

24.11.2019

Thumb_wide_wilq_01

ANIMUZA: MARATON Z SERIALEM WILQ SUPERBOHATER
12.12.2019, godz. 17:30, Kino Muza
bilety: 8 zł | dostępne na bilety24.pl i w kasie kina


Wilq Superbohater \ Leszek Nowicki, Bartosz i Tomasz Minkiewicz \ Polska 2019 

Wyjątkowy i jednorazowy pokaz kinowy wszystkich 13 odcinków serialu!

Wilq Superbohater to polski animowany serial komediowy dla dorosłych oparty na kultowej serii komiksowej Bartosza i Tomasza Minkiewiczów pod tym samym tytułem, od 2002 roku cieszącej się uznaniem fanów i krytyków (nie tylko komiksowych). Na Polskim rynku wydawniczym Wilq to prawdziwy fenomen. Nie ma drugiego tak dobrze sprzedającego się cyklu komiksowego, który zaskarbiłby sobie sympatię tak zróżnicowanego czytelnika. Sympatię do superbohatera z Opola deklarują zarówno licealiści jak i profesorowie uczelni, dziennikarze czy prezesi firm. Jak to się dzieje, -że bohater, który jest wiecznie obrażonym i zniechęconym gburem, cholerykiem, homofobem, szowinistą, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp. jest lubiany przez całkiem normalnych ludzi? 

Wilq Superbohater to zwariowana komedia, która ma w oryginalny sposób pokazać, jak amerykański mit o superbohaterze mógłby wyglądać w polskiej rzeczywistości, i jak łatwo zdemaskować śmieszność naszych popkulturowych wyobrażeń.
Serial eksponuje zderzenie mitologii superbohatera i zgranych popkulturowych motywów z banałem i prozą życia; zestawić kiczowaty patos z prowincjonalizmem, niemocą i bezsensem. W takim anturażu, ten wiecznie niezadowolony superbohater, otoczony głupimi policjantami i nieporadnymi przestępcami, staje się nam bliski i budzi naszą sympatię. Bo pozwala nam odreagować jeden z paradoksów życia, czyli zderzenie wybujałych ludzkich aspiracji z upokarzającą mizerią efektów. Głupie gagi przynoszą oczyszczający śmiech.

https://www.youtube.com/watch?v=eedvVgPq1RQ

CZAS PROJEKCJI: 135 min.