RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

ANIMATOR.PL

06.06.2019

Thumb_wide_silny_niezalezny_kosmos_05

Znamy filmy, które powalczą o Kryształowy Animusz i 10 tys. złotych, w drugiej edycji Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL podczas 12. MFFA Animator.

W składzie jurorskim Animatora.PL zasiądą: Hanna Margolis, Jacek Spychalski oraz Gunnar Strøm.

Bardzo mnie cieszy fakt, że Animator kontynuuje formułę Konkursu Polskich Filmów Animowanych, ANIMATOR.PL. Po pierwszej edycji zaobserwowaliśmy, że istnieje zapotrzebowanie ze strony twórców na odrębną sekcję programową, jaką jest polska animacja, jak również ogromna chęć publiczności na śledzenie rozwoju młodych polskich animatorów. – komentuje koordynatorka konkursu ANIMATOR.PL – Paulina Wieczorek 

Jury przyzna nagrody w kategoriach:
 
Grand Prix – Kryształowy Animusz / Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich (10 tys. zł)
Złoty Animusz za Debiut
Złoty Animusz za Film Autorski
Złoty Animusz Nagroda Publiczności
Specjalne wyróżnienia dla nagrodzonych twórców, ufundowane przez Centrum Technologii
Audiowizualnych we Wrocławiu

WYNIKI SELEKCJI
Konkurs Polskich Filmów Animowanych Animator.PL


Błoto / Mud / Alicja Błaszczyńska / 2018 / 12’32”

Vitae Azilia / Joanna Wapniewska / 2019 / 07’14”

25/25 / kinoMANUAL / 2019 / 04’20”

Acid Rain / Tomek Popakul / 2019 / 26’00”

Punkt obserwacyjny / Observation Point / Aleksander Józefczyk / 2019 / 09’35”

Kaprysia / The Land of Whim / Betina Bożek / 2019 / 08’07”

Story / Jola Bańkowska / 2019 / 04’49”

Ostatnia wieczerza / Last Supper / Piotr Dumała / 2019 / 12’59”

Pokrowce / Leather / Karolina Borgiasz / 2018 / 05’15”

Kawalerka / Single Room Apartment / Anna Chwal / 2019 / 06’16”

Mój dziwny starszy brat / My Strange Older Brother / Julia Orlik / 2018 / 12’36”

Silny niezależny kosmos / Strong Independent Space / Damian Krakowiak / 2018 / 10’37”

Mój Franciszek / My Franciszek / Katarzyna K. Pieróg / 2018 / 05’00”

Łowy / The Hunt / Mateusz Jarmulski / 2018 / 08’00”

Cyborgy / Adam Żądło / 2018 / 8’01”

Idol / Grzegorz Koncewicz, Marek Serafiński / 2018 / 13’00”

Re-cycle / Mateusz Lenart / 2019 / 06’21”

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur / Julia Orlik / 2019 / 14’57”

Duszyczka / The Little Soul / Barbara Rupik / 2019 / 09’12”

Drzemka / The Snooze / Katarzyna Kurop / 2019 / 06’15”

Metro / Natalia Krawczuk / 2019 / 10’44”

Łajka / Laika / Aleksandra Duda / 2019 / 04’41”

Schronisko / Shelter / Karolina Kajetanowicz / 2019 / 04’54”

Deszcz / Rain / Piotr Milczarek / Polska / 2019 / 05’00”

Słoń / The Elephant / Marta Gabiga / 2019 / 03’14”

Rok / Year / Małgorzata Bosek-Serafińska / 2018 / 11’40”

Ovule / Natalia Durszewicz / 2019 / 04’18”

Portret Suzanne / Portrait of Suzanne / Izabela Plucińska / Polska, Niemcy / Poland, Germany / 2019 / 14’41”

Red Light Train / Alicja Kot / 2019 / 09’36”

Dwie etiudy / Two Etudes / Zuzanna Pomorska / 2018 / 12’34”

Winter Bird / Paulina Kozieł / 2019 / 05’44”

Strach ma wielkie oczy / Fear Has Many Eyes / Dana Danylova / Polska, Włochy, Ukraina / Poland, Italy, Ukraine / 2018 / 02’41”