zrób swoją animację w domu!

#homeANIMATORchallenge

Przycisk_animator
Buy_ticket

zrób swoją animację w domu!

28.04.2020

Thumb_wide_homeanimatorstill1


#homeANIMATORchallenge - zrób swoją animację w domu!

Bez wątpienia żyjemy w ciekawych czasach. Nowa rzeczywistość kieruje naszą kreatywność w działania online. Dlatego wspólnie z brytyjską animatorką, reżyserką i wykładowczynią akademicką, Lizzy Hobbs, zapraszamy was do zabawy sygnowanej #homeANIMATORchallenge. Przy użyciu darmowej aplikacji Stop Motion Studio (dostępnej za darmo na iOS i Android) stwórzcie samodzielnie krótką animację. Możecie stać się animatorkami i animatorami nie wychodząc z domu :) 

Co tydzień zaproponujemy Wam inny temat, który mamy nadzieję, pobudzi Waszą kreatywność. 

Pierwszy temat (5-12.05.20) wyzwania to LONGING, czyli obiekty, sytuacje, miejsca, ludzie, ciepłe wspomnienia codziennych rytuałów oraz bezpiecznej normalności. Niech inspiracją będzie wszystko to czego Wam brakuje, za czym tęsknicie lub co chcielibyście przywrócić..

Drugi temat (12-19.05.20) wyzwania to BEYOND MY WORLD. Spójrzcie z innej perspektywy na proste sytuacje, zwyczaje i codzienne rytuały. Spróbujcie przyjrzeć się ludzkości z perspektywy automatu kawowego w biurowcu, skrzynki pocztowej w centrum miasta, wróbla przelatującego nad zatłoczonym parkiem. Wyobraźcie sobie, że jesteście podróżnikiem w czasie lub przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji. Jakie byłyby Wasze wnioski z obserwacji ludzkości?

Trzecim tematem (19-26.05) #homeANIMATORchallenge jest hasło JOY. Spójrzcie na proste przyjemności, które nadają naszemu życiu sens. Co przynosi Ci szczęście, w czym znajdujesz radość i jak celebrujesz te chwile? Animuj i ciesz się tym!

Czwarty, ostatni temat (26.05-2.06) to FUTURE. Wydarzenia ostatnich tygodni ujawniły kruchość globalnego systemu, ale też zmusiły nas do refleksji nad stylem życia i skierowały nasze myśli na dalsze losy. Ostatni tydzień #homeANIMATORchallenge poświęćmy spojrzeniu w przyszłość. Jak ją sobie wyobrażasz? Co i w jaki sposób zmieni się bezpowrotnie?

Zobaczcie krótkie video, który zobrazuje Wam jak to zrobić:
https://vimeo.com/398802797

Stwórzcie swoją animację, oznaczcie nas na FB lub IG i dodajcie #homeANIMATORchallenge

Najciekawsze video udostępnimy na naszych kanałach. Do dzieła!


Lizzy Hobbs
Animatorka i reżyserka tworząca filmy od 20 lat. Jej filmy, często eksperymentalne w formie, zazwyczaj skupiają się na rzeczywistych wydarzeniach i postaciach. Prace Lizzy Hobbs prezentowane były i zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych na świecie, a w 2019 roku jej film „I’m OK” był nominowany do nagrody BAFTA. Współpracuje z The Creative Research Collective oraz wykłada animację na Anglia Ruskin University i University of The Arts w Londynie.