Znamy wyniki!

12. MFFA Animator

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator – dziś i jutro

12.07.2017

Thumb_wide_027_img_5914_-_w_kadrze_-_piotr_bedli_ski

Przed nami ostatnie dwa dni 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. To ostatnia szansa, by zobaczyć najlepsze animowane produkcje z całego świata. Przed Wami wybrane wydarzenia, których nie można przegapić.

12. 07. 2017,ŚRODA

Michael Carrington wprowadzi widzów w animacje pochodzące z Wydziału Animacji FAMU - Szkoły Filmowej i Telewizyjnej Akademii Sztuk Pięknych w Pradze, założonej w 1946 roku.
Filmy z Wydziału Animacji FAMU, g. 18:00, Kino Muza

Zapraszamy na retrospektywę tegorocznego członka jury filmów krótkometrażowych, ale przede wszystkim wielokrotnie nagradzanego animatora, reżysera i ilustratora książek – Sheldona Cohena.
Retrospektywa Sheldona Cohena, g. 20:00, Kino Muza

Wieczorem w Klubie Festiwalowym zapraszamy na koncert Kena Fielda do filmów Karen Aqua. Field jest saksofonistą, flecistą i kompozytorem. Prowadzi zespół Revolutionary Snake Ensemble grający eksperymentalną, improwizowaną muzykę na instrumentach dętych. Jego muzykę często można usłyszeć w Ulicy Sezamkowej.
Ken Field Alto Saxophone Quartet Plus Drums – Filmy Karen Aqua z muzyką na żywo, g. 21:45, Klub Festiwalowy, Park Wieniawskiego.


13.07.2017, CZWARTEK

King Kong jest szczególnie znany ze względu na animację poklatkową autorstwa Willisa O'Briena i przełomową muzykę Maxa Steinera. W 1991 roku film został uznany przez Bibliotekę Kongresu za "kulturowo, historycznie i estetycznie istotny" oraz wybrany do zachowania w National Film Registry. W świat O’Briena wprowadzi nas animator i gość specjalny festiwalu – Mike
Johnson. Prezentacja będzie połaczona z projekcją filmu.
King Kong: Making of – prezentacja Mike Johnsona, g. 13:00, Kino Muza

Festiwal Annecy jest największym wydarzeniem dla filmu animowanego na świecie, obejmuje ponad 500 animacji wyświetlanych przez jeden tydzień w ośmiu salach kinowych. Zaprezentujemy najlepsze filmy tegorocznej edycji.
MFFA w Annecy 2017 – filmy nagrodzone, 16:00, Kino Muza

Zwieńczeniem jubileuszowego Animatora będzie Ceremonia Wręczenia Nagród. Zaprezentujemy film MADAME TUTLI-PUTLI z muzyką na żywo napisaną przez Johna Kameela Faraha i odpowiemy na najważniejsze pytanie: Kto otrzyma Grand Prix i Złotego Pegaza 2017?
Ceremonia wręczenia nagród – „Madame Tutli Putli” z muzyką na żywo kwartetu Johna Kameel Farah, g. 20:00, CK Zamek, Sala Wielka, limitowana pula biletów: 25zł.