ANIMUZA

THE BEST OF ETIUDA&ANIMA 2018 vol. 1
20.12, godz. 18.00, Kino Muza

Przycisk_animator
Buy_ticket

Dla widzów z niepełnosprawnościami

11. MFFA Animator — informacje dla osób z niepełnosprawnościami:

Cena biletu wstępu dla opiekuna osoby z niepełnosprawnościami na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach 11. MFFA Animator wynosi 1 zł.

Wolontariusze

Przed festiwalem zorganizowane zostały 6-godzinne warsztaty dla wolontariuszy prowadzone przez Fundację MILI LUDZIE, mające na celu uwrażliwienie na problemy i potrzeby osób z niepełnosprawnościami i możliwość ich udziału w festiwalu. W warsztatach udział wzięło 10 wolontariuszy, którzy będą do dyspozycji gości festiwalu w określonych lokalizacjach festiwalowych.

Dostępność miejsc festiwalowych:

1 — BIURO FESTIWALOWE / BIURO PRASOWE Masztalarska 8

2 — KINO MUZA NA MASZTALARSKIEJ Masztalarska 8

3 — GALERIA OKO / UCHO Masztalarska 8

Obiekty przy ul. Masztalarskiej są trudno dostępne lub całkowicie niedostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem znajduje się jedno miejsce parkingowe z kopertą. Nie ma podjazdu przy wejściu i nie istnieje możliwość wjazdu na piętra budynku dla osób na wózkach. W budynku nie ma toalet dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Na miejscu obecni będą wolontariusze, którzy udzielą informacji, z jakich punktów programu można korzystać bez utrudnień. Na teren obiektu można wchodzić z psem asystującym. Kasa i biuro festiwalowe znajdują się na parterze budynku, do wejścia prowadzą stopnie (brak utwardzonego podjazdu).

4 — CK ZAMEK, Sala Wielka oraz CK Zamek, Kino Pałacowe św. Marcin 80/82

Centrum Kultury ZAMEK jest jednym z partnerów projektu Dostępna Kultura, prowadzonego przez Fundację MILI LUDZIE. Dostępne są udogodnienia (windy, tuby, toalety). Na parterze, w czerwonej tubie, znajdują się dostępne kasa oraz punkt informacyjny, gdzie można zakupić bilety na wydarzenia. Do Zamku można wchodzić z psem asystującym. U ochrony obiektu dostępny jest wózek, który można wypożyczyć na czas pobytu w Zamku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie CK Zamek: http://ckzamek.pl/podstrony/170-niepelnosprawni/.

5 — UAP: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu al. Marcinkowskiego 29

Bezpośrednio przed budynkiem UAP-u znajdują się dwa miejsca parkingowe-koperty (należy uprzednio zgłosić potrzebę skorzystania z nich do kierownictwa biura promocji: piotr.grzywacz@uap.edu.pl). Na terenie obiektu znajduje się jedna wielkogabarytowa winda towarowa usprawniająca komunikację pionową oraz dostępność dla osób z niepełnosprawnościami w obrębie całego zespołu budynków. Budynek B jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (istnieje możliwość podjazdu od strony wewnętrznego dziedzińca, obiekt wyposażony jest w windy i toalety dla osób z niepełnosprawnościami). Do budynku A można dostać się przez łącznik z budynkiem B (gdzie znajduje się toaleta, w samym budynku A jej nie ma). Budynek D nie posiada udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami (brak toalet dostępnych dla osób na wózkach inwalidzkich). Na teren całego obiektu można wchodzić w towarzystwie psa asystującego.

6 — KLUB FESTIWALOWY Park Wieniawskiego

W parku w czasie trwania wydarzenia będzie znajdowała się osobna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami (odpowiednio duża, z podjazdem). Klucz do toalety będzie można uzyskać u organizatorów lub Ochrony. Jest możliwość wjazdu i poruszania się na wózku na terenie parku, można również wchodzić z psem asystującym. W najbliższej okolicy parku nie znajdują się miejsca oznaczone znakiem koperty.

7 — DZIEDZINIEC URZĘDU MIASTA POZNANIA, Plac Kolegiacki 17

Na dziedziniec Urzędu Miasta można wjechać i poruszać się na wózku, a także wchodzić z psem asystującym. Budynek Urzędu Miasta w przeważającej części jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, a najbardziej dogodne wejście znajduje się właśnie na dziedzińcu Urzędu Miasta: nie ma progu, a drzwi otwierają się automatycznie. Toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na parterze i II piętrze.

8 — HOTEL NOVOTEL POZNAŃ Plac Andersa 1

Istnieje możliwość zatrzymania się na parkingu przed hotelem (znajdują się tam dwa miejsca-koperty), znajduje się także płatny parking podziemny (z windą na piętra hotelu). Jest możliwość wjazdu i poruszania się na wózku inwalidzkim na terenie obiektu. Na poziomie recepcji (poziom 0) znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Hotel posiada 4 windy, jak również 6 pokoi dostosowanych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W pokoju i łazience nie ma progów, ponadto w łazience zamontowano dodatkowe uchwyty przy toalecie, prysznicu. Pokój dla osoby z niepełnosprawnościami jest połączony drzwiami z pokojem, który docelowo przeznaczony jest dla opiekuna. Jeśli osoba z niepełnosprawnościami przyjedzie z opiekunem, można te drzwi otworzyć, umożliwiając swobodne przejście bez wychodzenia na korytarz hotelowy. Na teren obiektu można wchodzić z psem asystującym (w takim przypadku nie jest pobierana opłata dobowa za zwierzę).

Pokaz filmu z audiodeskrypcją

W ramach 11. MFFA Animator zorganizowana została projekcja filmu z audiodeskrypcją. Pokaz odbędzie się dzięki współpracy z Fundacją MILI LUDZIE 12 lipca o godzinie 18.00 w Kinie Pałacowym CK Zamek.

12.07, 18:00, Kino Pałacowe CK Zamek
Droga na drugą stronę (Crulic - The Path Beyond)
Polska, Rumunia, 2011, 73 min.