Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Wyniki selekcji I 10. MFFA Animator Konkurs

W tym roku Animator otrzymał status festiwalu kwalifikującego do Oscarów®. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich artystów, którzy zaprezentują swoje filmy w konkursie głównym.

Znamy już wszystkie tytuły, które rywalizować będą o Złotego Pegaza - najważniejszy laur Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2017. Z ponad tysiąca zgłoszeń nadesłanych z 65 krajów, w tym z tak odległych i egzotycznych miejsc jak Mjanma, Arabia Saudyjska, Sri Lanka, Uzbekistan, Tajwan czy Południowa Afryka komisja selekcyjna, w składzie Hanna Margolis, Piotr Muszalski i Agnieszka Kozłowska wybrała 48 filmów krótkometrażowych oraz 5 pełnych metraży. Ostatni, 49. film krótkometrażowy wybierze publiczność podczas pokazów Animatora bez selekcji (4-6 lipca). Najlepszy obraz krótkometrażowy zdobędzie prestiżowego Złotego Pegaza / GRAND PRIX oraz 45 000 złotych.

Oto wybrane tytuły: http://animator-festival.com/pages/wyniki-selekcji

Konkursowe filmy krótkometrażowe ukazują wiele technik animacji i tematów. Najwięcej, bo 7 tytułów pochodzi z USA. 6 filmów w konkursie będzie reprezentowało Polskę.
W gronie obrazów pełnometrażowych znalazła się kanadyjska opowieść drogi o magii poezji z głosami Sandry Oh i Ellen Page („Window Horses”, reż. Ann Marie Fleming), koprodukcja z Francji i Kanady o pechowej staruszce („Louise nad morzem”, reż. Jean-François Laguionie), gangsterska przygoda o łowcy nagród ze Stanów Zjednoczonych (“Revengeance”, reż. Bill Plympton, Jim Lujan), nietypowa baśń z Francji o dziewczynce sprzedanej diabłu (“The Girl Without Hands”, reż. Sébastien Laudenbach) i chińska opowieść o kierowcy, który okrada swojego szefa, by naprawić szkody po nieudanej operacji plastycznej swojej narzeczonej (“Have a Nice Day”, reż. Liu Jian).
Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, który rozpocznie się w Poznaniu 7. lipca.
Zwycięzców poznamy 13. lipca na Gali zamykającej festiwal Animator 2017.