ANIMOWANA 65-ka

konkurs na krótką animowaną etiudę

Przycisk_animator
Buy_ticket

Wydarzenia muzyczne podczas 9. MFFA Animator!

WYDARZENIA MUZYCZNE PODCZAS 9. EDYCJI MFFA ANIMATOR!

Do artystów, którzy zagrają na Animatorze dołącza WACŁAW ZIMPEL.

Od lat, jednym z filarów festiwalu ANIMATOR są różnorodne wydarzenia muzyczne i muzyczno-filmowe. W tym roku nie zabraknie spektakularnych koncertów, alternatywnych performace’ów oraz niespodzianek. Oto, co czeka publiczność festiwalową podczas tegorocznej edycji festiwalu.

WACŁAW ZIMPEL/ koncert z wizualizacjami JAGO.
Wacław Zimpel splata ze sobą amerykański minimal music, hinduski system rag, jazz oraz klasykę. Oprócz klarnetów, analogowych organów z lat 70. i pianina, korzysta z ludowych instrumentów różnych kultur - laotańskiego khaenu, hinduskiej algozy, fletów alikwotowych z Karpat czy trombity ukraińskiej.

RUDNIK/KALISKI/SZYMBORSKI - niezwykły projekt poświęcony Eugeniuszowi Rudnikowi, jednemu z pionierów muzyki elektronicznej i konkretnej w Polsce. Krzysztof Kaliski i Łukasz Maciej Szymborski, na co dzień związani z działalnością teatralną postarają się odtworzyć proces pracy legendarnego założyciela Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

JACHNA/ BUHL/ ZIOŁEK - Kuba Ziołek, jedna z najbardziej ciekawych postaci polskiej alternatywy muzycznej (tegoroczny laureat Paszportu Polityki), wspólnie z wirtuozami jazzu Wojtkiem Jachną i Jackiem Buhlem zagrają na żywo do filmu „Chłopiec i świat” brazylijskiego reżysera Alê Abreu.

FLORA QUARTET/ koncert z wizualizacjami diaskopowymi Małgorzaty Wawro
Flora Quartet to spotkanie diaskopowych wizualizacji, elektroniki, field recordingu z brzmieniem muzyków z Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego i zespołu Sztetl.
JAAA!/ koncert z wizualizacjami Karoliny Głusiec
Ich muzykę można nazwać transowym lotem w krainę wyobraźni. Marek Karolczyk, Kamil Pater i Miron Grzegorkiewicz improwizują tworząc muzyczne opowieści tkane emocjami.

ALIEN ENSEMBLE/ koncert z wizualizacjami Van Dieselqueen
Od delikatnych sekcji dętych po nowoorleańskie klimaty – brzmienie Alien Ensemble wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania czy przypisania do konkretnego gatunku muzycznego. Projekt tworzy m.in. Micha Acher znany z The Notwist oraz Tied & Tickled Trio.

„RAILRODDER: WĘDROWNIK” GERALDA POTTERTONA Z MUZYKĄ ALEKSANDRA NOWAKA W WYKONANIU KWARTLUDIUM/ CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
Do kultowego filmu Pottertona z ostatnią rolą legendarnego aktora, Bustera Keatona zagra na żywo zespół Kwartludium. Artyści wykonają muzykę laureata nagrody “Gwarancje Kultury”, Aleksandra Nowaka. Muzycy skupiają się na wykonywaniu muzyki najnowszej, stworzonej specjalnie na ten unikalny skład.

Jednocześnie informujemy, że zaplanowany koncert Lucky Dragons nie odbędzie się. Grupa odwołała europejską trasę koncertową.

Na wydarzenia muzyczne zapraszamy do klubu festiwalowego w Parku Wieniawskiego. Wyjątkiem jest koncert zespołu Kwartludium, który towarzyszyć będzie ceremonii wręczenia nagród w CK Zamek.


kontakt dla mediów:
patrycjusz tomaszewski/ press@animator-festival.com/ +48 506 021 360