Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Startuje Animator bez Selekcji

12. MFFA ANIMATOR startuje w piątek. Jednak przygodę z filmem animowanym w Poznaniu można rozpocząć już na trzy dni przed festiwalem.

Na pokazy Animator Bez Selekcji (2-4.07.19) zapraszamy do Klubu Festiwalowego (park im. H. Wieniawskiego; za Operą). To specjalne projekcje animacji, z których jedna będzie miała szansę wejść do Konkursu Głównego i z „dziką kartą” zawalczyć o Grand Prix festiwalu - Złotego Pegaza i 45 tys. zł. 

Film wybierze publiczność. Od  wtorku do czwartku, w trzy wieczory przed rozpoczęciem ANIMATORA, pokażemy 30 filmów, które nie przeszły selekcji konkursowej. Każdego dnia, zawsze o 21:00, wyemitujemy po 10 produkcji. Widzowie wybiorą jedną z nich. Ostatniego dnia odbędzie się finalne głosowanie - na jedną z trzech. Zwycięska animacja będzie 46., która zawalczy w Konkursie Głównym.

To jednak nie koniec atrakcji, które proponujemy w wieczory z Animatorem bez Selekcji. Każdego dnia po pokazach zapraszamy na Silent Disco.

Klubem Festiwalowym ANIMATORA opiekuje się VOX, który zaprasza na warsztaty rodzinne. Projekt „Najmniejsi projektanci świata" odbędzie się już w weekend, 6 i 7. lipca, między 14:00 a 16:00. Rodzice razem z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat przekonają się, czym jest twórcza wolność i jakie efekty daje swoboda w realizacji pomysłów. Warto nas odwiedzić w specjalnej strefie odpoczynku VOX i w przestrzeni warsztatowej z meblami Tuli. To w niej stworzymy miniaturowe meble z tektury. Weekendowe spotkanie to również świetna okazja, by poznać Wydawnictwo Zakamarki i odkryć nowe zabawy.


BRIEFING PRASOWY

W piątek, 5. lipca, zapraszamy na śniadanie prasowe, zapowiadające festiwal. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia Animatora o godz. 12:00 w Sali Kanapowej Kina Muza (Poziom +1, ul. Św. Marcin 30). 

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Animator jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką

12. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-11 lipca. 
Do zobaczenia!
Olga Sokal
Rzeczniczka Prasowa
+48 506 021 360
media@animator-festival.com