Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Ruszył nabór filmów do 10. edycji Konkursu MFFA Animator

Ruszył nabór filmów do 10. edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych ANIMATOR 2017 z GRAND PRIX oraz specjalną nagrodą za najlepszy pełnometrażowy film animowany w wysokości 45 000 zł! Na lipcowe święto animacji, do stolicy Wielkopolski, przyjeżdżają widzowie, artyści i przedstawiciele branży filmowej z całego świata. To niezwykła okazja do zaprezentowania filmów szerokiej publiczności.

Pełne sale widzów, znakomici goście, spotkania, rozmowy i przede wszystkim filmy, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Animator to festiwal o wyjątkowej atmosferze: bez zadęcia i czerwonych dywanów, za to ze stale powiększającą się znakomitą publicznością i gronem artystów, którzy chętnie do Poznania wracają. Dlatego jeśli tworzysz filmy animowane już dziś pomyśl o zgłoszeniu swojego filmu do Konkursu. Ruszył nabór filmów do 10. edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych ANIMATOR 2017 z GRAND PRIX oraz specjalną nagrodą za najlepszy pełnometrażowy film animowany w wysokości 45 000 zł!

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20. lutego 2017. Do Konkursu można zgłaszać: krótkometrażowe i pełnometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, które powstały po 31 grudnia 2014 roku. Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo. Warunkiem dopuszczenia filmu do selekcji jest wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIOWEJ oraz spełnienie warunków określonych w REGULAMINIE 10. Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Filmów Animowanych ANIMATOR \ 2017 w Poznaniu.

FESTIWAL ANIMATOR
Od swojej pierwszej edycji, w 2008 roku festiwal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dziesięć lat temu, w lipcu świętowaliśmy w Poznaniu Rok Polskiej Animacji (w ramach obchodów 60 Lat Animacji Polskiej), a Marcin Giżycki tak mówił o nowopowstałym wydarzeniu, które przyciągnęło do Poznania twórców z całego świata: „Jest wiele powodów, dla których właśnie Poznań zasłużył sobie na takie wyróżnienie. Po pierwsze, działa tu jedno z najprężniejszych studiów animacyjnych w Polsce. Po drugie, to z tego miasta wywodzą się dwaj reżyserzy, którzy pięćdziesiąt lat temu zrewolucjonizowali film animowany: Jan Lenica i Walerian Borowczyk”. Działalność studia, które światową renomę zdobyło dzięki animowanym produkcjom do arcydzieł światowej muzyki, wywarła silny wpływ na specyfikę festiwalu. Przez ostatnią dekadę wyróżnikiem festiwalu Animator było akcentowanie w programie związków muzyki i animacji, przygotowywanie wydarzeń specjalnych z muzyką na żywo oraz nagroda dla najlepszego filmu muzycznego.

Załączniki