Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Przed nami finał Animatora!

Przed nami finał Animatora!

We czwartek ostatni festiwalowy dzień! Dziś po raz drugi spotykamy się na Animatorze PRO. W Galerii Oko/Ucho o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z twórcami konkursu Animator.pl, a w Scenie na Piętrze o 16:00 pokaz filmów z Katedry Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. We czwartek także o 16:00 w Galerii Oko/Ucho Masterclass: muzyczne projekty gościa festiwalu Krzysztofa Knittla.

12 lipca o 16:00 w CK Zamek Cartoon Network przedstawia czyli pokaz najnowszych animowanych sitcomów ze wstępem Emilii Rybak. W czwartek odbędzie się także specjalny pokaz z audiodeskrypcją. O 18:00 w Kinie Pałacowym CK Zamek widzowie będą mieli okazję zobaczyć film Droga na drugą stronę.

Festiwal zakończy Ceremonia Wręczenia festiwalowych nagród, czyli Pegazów i - po raz pierwszy w historii festiwalu - Animuszy. Wydarzeniu towarzyszył będzie pokaz filmu SOLAR WALK Réki Bucsi z muzyką na żywo autorstwa Iwony Witek, absolwentki klasy kompozycji i aranżacji Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Kompozycja została napisana na bazie oryginalnej ścieżki dźwiękowej animacji i zostanie zagrana przez Orkiestrę Poznańskiej Piętnastki.

Pokazy filmów nagrodzonych

13 lipca odbędą się pokazy filmów nagrodzonych. Zapraszamy do Kina Muza na Masztalarskiej: o 17:00 odbędzie się projekcja zwycięskiego filmu pełnometrażowego, o 19:00 pełnometrażowy film nagrodzony przez publiczność, a o 21:00 pokaz animacji krótkometrażowych. 14 lipca o 16:00 w CK Zamek, w Sali Wielkiej odbędzie się pokaz filmów zrealizowanych przez najmłodszych uczestników festiwalu w ramach Animatora dla dzieci.

Kwalifikujący do Oscarów® Animator w ubiegłym roku uhonorowany został nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe Roku. Jak co roku podczas siedmiu festiwalowych dni pokazujemy ponad 300 filmów z całego świata. W konkursie o Grand Prix ANIMATORA - Złotego Pegaza, rywalizuje 49 filmów. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i Studiem Miniatur Filmowych odbywa się pierwsza edycja Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR. PL, ukazująca najnowsze dokonania rodzimych animatorów.
Wszystkie materiały prasowe do pobrania w zakładce MEDIA. Do pobrania także wybrane zdjęcia (do druku).