Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Otwarcie festiwalu i weekend z Animatorem

Otwarcie festiwalu i weekend z Animatorem

6 lipca rusza 11. MFFA Animator! Poza pokazami konkursowymi zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia specjalne. Już dziś pokażemy retrospektywy wybitnych artystów: poznaniaka Jana Lenicy i holenderskiego animatora ROSTO.

Wieczorem festiwal zainauguruje ceremonia otwarcia z projektem audiowizualnym Whispers cenionego poznańskiego muzyka Zbigniewa Kozuba i jego zespołu Animatik. Pokaz filmów z muzyką na żywo odbędzie się 6 lipca o godzinie 21:30 w Klubie Festiwalowym. Wieczorem o 23:00 w Klubie Festiwalowym animowane seriale dla dorosłych w ramach kina nocnego. Dzisiaj pokażemy – po raz pierwszy w Polsce na dużym ekranie – serial HBO braci Duplass Animals: Zwierzęta.

W weekend Animator nie zwalnia tempa! W sobotę rusza Animatorowa Burza Mózgów i towarzyszące jej pokazy poświęcone dziedzictwu Jana Lenicy, tematyce autorskości w animacji oraz problematyce wolności twórczej.

W sobotę zapraszamy na retrospektywę Paula Driessena z wprowadzeniem Gerbena Schermera, tegorocznego gościa festiwalu. W Klubie Festiwalowym odbędzie się pokaz specjalny filmu Water Vacation Trilogyz muzyką na żywo. Zagrają dla was Piotr Pawlak i Dominik Strycharski. Nocną porą zaprosimy z kolei na pokazy seriali dla dorosłych: w sobotę pokażemy kultową animację Rick & Morty, a w niedzielę – The Man–Woman Case.

W niedzielę o 18.00 w CK Zamek odbędzie się pokaz legendarnej animacji Żółta Łódź Podwodna. Zapraszamy także na pokazy najlepszych filmów z największych światowych festiwali animacji: festiwalu w Ottawie (zapowiedź Chrisa Robinsona) i Annecy (Yves Nougarède). Wieczorem 8 lipca odbędzie się pokaz filmów Renaty Gąsiorowskiej – laureatki 10. MFFA Animator i autorki tegorocznej identyfikacji wizualnej. Zagra poznański duet SZA/ZA (Szamburski, Zakrocki).

Animator to nie tylko pokazy

Jak co roku, festiwalowym przeglądom i pokazom towarzyszą warsztaty, wykłady i spotkania. W programie znajdują się warsztaty z compositingu prowadzone przez Studio Platige Image, warsztaty wycinankowych teledysków z Robertem Turło, warsztaty animacji wycinankowej prowadzone przez znanego rumuńskiego twórcę Dana Panaitescu, warsztaty animacji 3D ze studiem SQM, wprowadzenie w tworzenie komiksu z Alecosen Papadatosem. Widzowie mają również szanse uczestniczyć w master classach przygotowanych przez gości Festiwalu.

Karnety na festiwal zostały już wyprzedane, ale wciąż można kupić bilety na 11. MFFA ANIMATOR (KLIK). Informacje o cenach biletów i miejscach festiwalowych znajdą Państwo w zakładce FESTIWAL.

Animator, uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe Roku, nie zwalnia tempa. W trakcie siedmiu festiwalowych dni pokażemy ponad 300 filmów z całego świata. i W konkursie o Grand Prix ANIMATORA - Złotego Pegaza, rywalizować będzie 49 filmów z całego świata. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i Studia Miniatur Filmowych, odbędzie się pierwsza edycja Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL, ukazująca najnowsze dokonania rodzimych animatorów.

PROGRAM I PRZEWODNIK FESTIWALOWY można pobrać w zakładce MEDIA.