Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator nie zwalnia!Animatorowy weekend za nami, a od poniedziałku kolejne pokazy, spotkania i wydarzenia specjalne w ramach 11. MFFA Animator!
W poniedziałek widzowie Animatora będą mieli okazję spotkać najważniejszych gości festiwalowych: w Kinie Muza na Masztalarskiej retrospektywa brytyjskiej artystki Very Neubauer i Aardman Signature, czyli pokaz produkcji z legendarnego studia filmów animowanych z wprowadzeniem jednego ze współzałożycieli Davida Sproxtona.

Wieczorem, w ramach wydarzeń specjalnych odbędzie się pokaz Bendito Machine z muzyką Brzozowski / Postaremczak / Karpiński / Szawara. Jak co wieczór o 23:00 zaprosimy do Klubu Festiwalowego na Kino nocne, czyli pokazy seriali animowanych dla dorosłych! W poniedziałek amerykańska produkcja Robot Chicken.

Karnety na festiwal zostały już wyprzedane, ale wciąż można kupić bilety na poszczególne wydarzenia 11. MFFA ANIMATOR (KLIK). Informacje o cenach biletów i miejscach festiwalowych znajdą Państwo w zakładce FESTIWAL (KLIK).

Animator, uhonorowany nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Wydarzenie Filmowe Roku, nie zwalnia tempa. W trakcie siedmiu festiwalowych dni pokażemy ponad 300 filmów z całego świata. i W konkursie o Grand Prix ANIMATORA - Złotego Pegaza, rywalizować będzie 49 filmów z całego świata. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i Studia Miniatur Filmowych, odbędzie się pierwsza edycja Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL, ukazująca najnowsze dokonania rodzimych animatorów.

Wszystkie materiały prasowe do pobrania w zakładce MEDIA. Do pobrania także wybrane zdjęcia z pierwszych dni festiwalu (do druku).

PROGRAM FESTIWALU
PRZEWODNIK PO FESTIWALU
WYPOWIEDZI RADIOWE