Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

12. MFFA Aniamtor I znamy filmy, które powalczą o Złotego Pegaza

Znamy filmy, które powalczą o Złotego Pegaza na 12. MFFA Animator. Przypominamy, że festiwal posiada status festiwalu kwalifikującego do Oscara®. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich artystów, którzy zaprezentują swoje filmy w konkursie głównym.

Znamy już wszystkie tytuły, które będą rywalizować w konkursie o Złotego Pegaza - najważniejszy laur Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2019.
Z ponad tysiąca zgłoszeń nadesłanych z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki komisja selekcyjna, w składzie Agnieszka Kozłowska, Jerzy Armata, Piotr Muszalski wybrała 44. filmy krótkometrażowe. 

Na Międzynarodowy Konkurs Animowanych Filmów Krótkometrażowych złożą się 34 filmy wybrane przez Komisję Selekcyjną Festiwalu ANIMATOR i 10 filmów zaproszonych przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu Marcina Giżyckiego i programerów festiwalu. Wśród zaproszonych filmów znalazły się świetne produkcje animowane, które wypatrzyliśmy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na najważniejszych światowych Festiwalach Filmowych takich jak  ANIMATEKA Festival czy BERLINALE – m. in. piorunujący KIDS Michaela Freia, mistrzowsko zbudowane STORY Joli Bańkowskiej, zaskakujące SOUNDS GOOD Sandera Joona czy dogłębnie poruszający i pozostający na długo w pamięci EGG Martiny Scarpelli, a także najnowsze dzieła mistrzów i mistrzyń kina animowanego takich jak Steven Subotnick, Kathy Rose, Bracia Quay, Pierre Hébert czy Danijel Šuljić.
- komentuje programer i koordynator konkursu Filip Kozłowski

Ostatni, 45. film krótkometrażowy wybierze publiczność podczas pokazów Animatora bez selekcji (2-4 lipca 2019). Najlepszy obraz krótkometrażowy zdobędzie prestiżowego Złotego Pegaza / GRAND PRIX oraz 45 000 złotych.

Oto wybrane tytuły:
http://animator-festival.com/pages/wyniki-selekcji-2019

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, który rozpocznie się w Poznaniu 5. lipca.

Zwycięzców poznamy podczas Gali zamykającej festiwal Animator 2019, która odbędzie się 11. lipca 2019 roku.
Trzymamy kciuki za wszystkich twórców.

Jednocześnie przypominamy, że czołówkę tegorocznego festiwalu Animator przygotowała animatorka Karolina Specht.

CZOŁÓWKĘ MOŻNA OBEJRZEĆ TU: [ KLIK ]

Na podstawie filmu Karoliny Specht, wyraźną i charakterystyczną identyfikację wizualną festiwalu stworzył poznański projektant graficzny Bartosz Buszkiewicz. Wybrane mocne i klarowne barwy wykorzystane w kampanii promocyjnej ożywią przestrzeń miejską latem 2019 roku.

Plakat można pobrać tu:
http://www.animator-festival.com/files

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów. To największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Animator jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. 

Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 

12. ANIMATOR odbędzie się w Poznaniu w dniach 5-11 lipca. 

Oficjalny fanpage festiwalu: 
https://www.facebook.com/FestivalAnimator/

Oficjalna strona festiwalu:
http://animator-festival.com

Instagram festiwalu:
https://www.instagram.com/animator_festival/

Organizatorem MFFA ANIMATOR są Miasto Poznań oraz Estrada Poznańska.

Do zobaczenia!