RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

Le Philharmonigue De La Roquette,

Thumb_28_en_foto_philharmonique

Na festivalu animator w latach:

2012
Laurent Bernard: instrumenty klawiszowe, programowanie
Emmanuel Duchemin: efekty dźwiękowe, ścieżka dźwiękowa
Maryse Gattegno: kontrabas, bas
Julien Kamoun: perkusja, programowanie, piła koncertowa

Le Philharmonique de la Roquette to grupa muzyków, która tworzy akompaniament do różnorodnych projektów artystycznych, takich jak film niemy, sztuki teatralne, występy taneczne, odczyty etc. Głównym nurtem ich działalności jest muzyka towarzysząca projekcjom filmów niemych.
Grupa Le Philharmonique, założona w Arles – w dzielnicy La Roquette, od ponad piętnastu lat koncertuje w kinach. Muzyka w kinie towarzyszy kinematografii od samych jej początków, kiedy to projekcje filmów niemych były wzbogacane akompaniamentem pianisty. Filharmonicy z La Roquette koncertują nie tylko salach kinowych, ale także w teatrach, na wolnym powietrzu, w bibliotekach, ratuszach, szkołach etc. Współpracują zarówno przy pokazach klasycznych filmów niemych takich twórców, jak: Buster Keaton, Fritz Lang, czy F. W. Murnau, ale tworzą, w ścisłej współpracy z reżyserem, muzykę do współczesnej animacji filmowej.
Muzyka jest niekiedy specjalnie pisana, innym razem improwizowana. Zespół uprawia różnorodne gatunki: muzykę filmową, pop, klasyczną, jazz, muzykę elektroniczną i inne. Jest działania to coś więcej niż zwykła ilustracja – muzyka niesie bowiem ze sobą zupełnie nowy wymiar, rozniecając nasze zainteresowanie filmem. Od 2002 roku Le Philharmonique de la Roquette urządza warsztaty, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków, w czasie których uczy tego rodzaju koncertowania. Ponadto we współpracy ze szkołami muzycznymi zorganizowała koncerty kinowe, w czasie których muzyka była improwizowana przez uczniów.