ANIMOWANA 65-ka

konkurs na krótką animowaną etiudę

Przycisk_animator
Buy_ticket

Francis Wong Trio,

Na festivalu animator w latach:

2008
Francis Wong – saksofony, flety
Tatsu Aoki – bass, taiko drum
Chad Taylor – perkusja

Trio z udziałem dwóch gigantów Asian American jazz – sceny muzycznej tworzonej w USA przez emigrantów z Azji oraz Afro-Amerykanina. Niezwykły dowód zbliżenia afro-amerykańskiej i wschodniej duchowości, połączenie jazzu i azjatyckiej wrażliwości.


FRANCIS WONG

Od 20 lat gra na saksofonach, flecie, skrzypcach i komponuje. Jest jednym z najważniejszych muzyków sceny azjatyckiej w USA, który zdobył międzynarodowe uznanie.
Jako saksofonista Francis Wong w swojej grze na instrumencie inspiruje się twórczością Johna Coltrane, Sonny Rollinsa czy współczesnego mistrza saksofonu Davida Murraya. Często łączy improwizowany jazz z azjatycką tradycją muzyczną, włączając do swoich zespołów tradycyjne instrumenty.


TATSU AOKI
Jeden z najaktywniejszych i najwszechstronniejszych muzyków chicagowskiej sceny jazzowej.
Kompozytor, lider, nauczyciel, organizator i producent poruszający się ze swobodą wśród wielu różnych stylów muzycznych, od tradycyjnej muzyki z Azji, przez klasyczny jazz i blues po rocka i współczesną muzykę improwizowaną. Znakomity basista, wirtuoz gry na koreańskim bębnie Taiko i shamizen.


CHAD TAYLOR
Perkusista z Chicago. Na Uniwersytecie w Decatur uczył sie grać na gitarze, klasę perkusji ukończył w Nowojorskiej New School. Zaczynał u boku saksofonistów Lou Donaldsona i Marka Turnera. Chad Taylor gra na perkusji w zespołach Roba Mazurka - Chicago Underground Duo, Trio i Chicago Underground Orchestra. W klubie Velvet Lounge gra regularnie z Fredem Andersonem i czołówką muzyków z Chicago.