RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

Nik Phelps & The Sprocket Ensemble,

Thumb_104_en_foto_veronika_fedorova

Na festivalu animator w latach:

2014

Projekt Sprocket Ensemble jest dla nowych talentów w dziedzinach niezależnego filmu i animacji tym, czym dla wybitnie uzdolnionych aktorów, takich jak Spalding Gray, była nowojorska Wooster Group. Łącząc różne rodzaje sztuk tworzonych  przez kompozytorów / wykonawców muzyki na żywo oraz reżyserów filmów krótkometrażowych i animacji, Sprocket Ensemble wzbudza entuzjazm charakterystyczny dla koncertów, a jednocześnie buduje nową płaszczyznę pozytywnego odbioru rozmaitych form filmowych oraz talentów z obszaru amerykańskiego. Cykl projekcji z towarzyszeniem muzyki zapewnia współczesnej animacji nową publiczność.
W latach 1997-2006 Sprocket Ensamble dawał comiesięczne, cieszące się popularnością koncerty w San Francisco, a przy tym intensywnie podróżował, występując na festiwalach, w szkołach i klubach w całej Ameryce. Od czasu przeprowadzki do Gandawy w 2006r. Nik Phelps zabrał zespół do Portugalii i Szkocji. Bierze też regularnie udział w rozmaitych projektach telewizyjnych i filmowych.

Na koncercie w ramach Festiwalu Animator 2014 pojawi się pięciu muzyków, a Nik Phelps sam będzie dyrygował i wystąpi wraz ze Sprocket Ensemble. Na koncercie pt. Różowa Pantera zespół zagra w stylu jazzu z lat 60-tych minionego stulecia, a Idioci i anioły Billa Plymptona zostaną zilustrowani muzycznie w stylu American Modern.


ANIMACJA I MUZYKA / IDIOCI I ANIOŁY / NIK PHELPS & THE SPROCKET ENSEMBLE / reż. Bill Plympton

GALA FESTIWALOWA / RÓŻOWA PANTERA Z MUZYKĄ NA ŻYWO / Nik Phelps & The Sprocket Ensemble