Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Hubley, Emily

Thumb_9_en_foto_emily_hubley

Na festivalu animator w latach:

2009 2008
Emily Hubley tworzy filmy animowane od ponad trzydziestu lat i realizuje animacje dla filmów telewizyjnych, fabularnych i dokumentalnych od lat dziesięciu. Ręcznie rysowane filmy artystki dotyczą jej własnych wspomnień i stanów emocjonalnych. Komentarz w pierwszej osobie opowiada o konkretnych zdarzeniach, które są kontrapunktowane i pointowane elementami wizualnymi. Emily przedstawia rzeczywistość w sposób subiektywny, szczery i zabawny.

Emily zrealizowała m.in. następujące krótkometrażówki: Pigeon Within, Delivery Man, The Tower (we współpracy z siostrą Georgią Hubley), oraz Her Grandmother's Gift (zrealizowany wspólnie z matką, animatorką Faith Hubley) i Octave. Niedawno ukończyła swój pierwszy film fabularny – The Toe Tactic [Taktyka kółka i krzyżyka] (2008). Jest autorką projektów plastycznych i animacji do filmu Johna Camerona Mitchella Hedwig And The Angry Inch (2001). Zrealizowała wiele animowanych wstawek do filmów dokumentalnych.

Córka pionierów animacji – Faith i Johna Hubleyów – Emily pracowała w latach 1977-2001 w The Hubley Studio, biorąc udział w powstawaniu filmów swojej matki. Mieszka w Maplewood w New Jersey.