Hisko Hulsing Masterclass

Animowane seriale

60’

SEKRETY PEWNEGO SERIALU

Hisko pokaże, jak od kuchni wygląda praca nad serialem Undone, opowie o łączeniu klasycznego malarstwa z nowoczesnymi technikami animacji, a następnie podzieli się przemyśleniami na temat swojej kariery i najważniejszych aspektów powstawania jego dzieł. Omówi także znaczenie dźwięku i muzyki w animacji, a na deser odpowie na pytania widzów.

Wydarzenie online. Tylko w angielskiej wersji językowej.

 

Hisko Hulsing

Studiował malarstwo i animację na Akademii Sztuk Pięknych w Rotterdamie, którą ukończył w roku 1995. Jego najważniejsze filmy, Seventeen oraz Junkyard, trafiły do programu licznych festiwali, zdobywając wiele nagród (np. na festiwalu Ottawa International Animation). Obydwie animacje były oficjalnymi holenderskimi kandydatami do Oscarów.

Hisko nie tylko pisze, reżyseruje, maluje i animuje, ale także tworzy ścieżki dźwiękowe, w dodatku rozpisane na orkiestrę. W roku 2014 wraz zespołem współpracowników wykonał animowane sekwencje do dokumentu Kurt Cobain: Życie bez cenzury - pierwszej autoryzowanej biografii Cobaina, wyprodukowanej przez HBO i wyreżyserowanej przez Bretta Morgena. Za pośrednictwem Universal Pictures film trafił do kin na całym świecie.
Obecnie reżyseruje Undone, animowany serial dla dorosłych wg scenariusza Kate Purdy i Raphaela Boba-Waksberga.

07.10 / 18:00
Sala online 2
Hisko Hulsing Masterclass /
Hisko Hulsing Masterclass /
Hisko Hulsing Masterclass /