Demoscena. Masterclass

Animacja interakcja. Gry wideo

60’

Prezentacja fenomenu demosceny, sztuki komputerowej, opierającej się na demonstracjach, będących owocem pracy programistów, muzyków i grafików, w których obraz generowany jest w czasie rzeczywistym. Masterclass poprowadzą Łukasz Szałankiewicz i Bartosz Rakowski.

Wydarzenie online. Tylko w polskiej wersji językowej.

Łukasz Szałankiewicz

Artysta dźwiękowy, członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze wizualnej i muzycznej. Jego działalność artystyczna oscyluje także wokół interaktywnych instalacji. Posiada wieloletnie doświadczenie kuratorskie. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong. W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych, w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku. Zajmuje się zagadnieniami audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci.

 

Bartosz Rakowski
Prezes i współzałożyciel studia Atomic Jelly zajmującego się tworzeniem gier ambitnych z naciskiem na opowiadanie historii. Człowiek wielu zawodów stawiający na wszechstronność z naciskiem na rozwój i kreatywność. Zaczynał od pracy w reklamie, tworzył aplikacje, projektował wzornictwo przemysłowe, interfejsy, strony internetowe, poligrafie, ilustracje, wymyślał hasła reklamowe, kreował efekty specjalne, reklamy telewizyjne, wykonywał modele 3d, wizualizacje architektoniczne, zajmował się animacją i zarządzał zespołami. Obecnie zajmuje się głównie level designem, tworzeniem grafiki oraz zarządzaniem projektowym. W wolnym czasie wykładowca na uczelni wyższej Collegium Da Vinci. Miłośnik szeroko pojętej sztuki, zafascynowany zjawiskiem Demosceny na której jest aktywnym twórcą już od lat 90, odnosząc sukcesy na arenie międzynarodowej.

07.10 / 16:00
Sala online 2
Demoscena. Masterclass /
Demoscena. Masterclass /
Demoscena. Masterclass /
Demoscena. Masterclass /
Demoscena. Masterclass /
Demoscena. Masterclass /
Demoscena. Masterclass /