WYDARZENIA

Zdjęcie główne WYDARZENIA

Jak co roku Festiwalowi towarzyszy szereg ekscytujących wydarzeń!

KOZA / KONCERT ANIMOWANY VJ set by @sandstpn & pokaz klipu studia Animoon

Koza - raper z rocznika 2000, reprezentant Raszyna. Zaczynał na scenie fristajlowej, plasując się w finałach ustawek WLW. Aktywny wydawniczo od 2017 r., właśnie wydaje swój czwarty album długogrający AMOK. Na koncie ma współpracę między innymi z festiwalami: Up To Date, Malta, OFF. W 2020 pracował jako dramaturg przy spektaklu Boska Komedia w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Współpracował z wybitnymi muzykami, takimi jak: Kuba Więcek, Jan Młynarski czy Ten Typ Mes.

AMOK to forma aktywnej medytacji, której uczestnik oddaje swe ciało we władanie obcym siłom. Szaman poddający się szaleństwu musi zostać wtajemniczony, ażeby nie ulec pokusie pojawiających się przed nim materialnych złudzeń. Upuszcza ze swoich członków krew i krzyczy, aby osłabić kłamliwe ciało. Wielu nie powróciło z tej krainy ekstazy, gdzie ulegając mirażom myśleli, że niszczą tak, jak niszczy Stwórca. Pewnych prawd nie należy odkrywać, jeżeli nie pożąda się przemienienia.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert Kozy z najnowszym materiałem, wzbogaconym o wizualizacje performatywne artystki VR Sandry Stępień w formie live VJ setu. Wystąpienie poruszać będzie tematy religii, świadomości i współczesnego mitu, luźno bazując na materiale wizualnym z filmów Paolo Sorrentino. Pokaz zwieńczy prezentacja klipu Kozy we współpracy ze studiem Animoon w ramach promocji serialu Jak zostałem Superłotrem.

 

ANIMATED LATE NIGHT SHOW: Solo Act

Niezobowiązujący, wypełniony humorem i nieskrywanym szaleństwem cykl spotkań z zaproszonymi animatorami.

Uczestnicy: Tim Allen, Daniel Gill, Hisko Hulsing i Ola Szmida.

 

ANIMATED LATE NIGHT SHOW: Student Act

Trzecia odsłona wydarzenia, w ramach którego poznamy najnowsze animowane projekty studentek i studentów reprezentujących cztery uczelnie: Polsko - Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie, Szkołę Filmową w Łodzi, krakowską Akademię Sztuk Pięknych i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Twórcy w solowych występach przedstawią kulisy powstawania i sposoby wykorzystania różnorodnych technik przy tworzeniu prezentowanych projektów.  

8 solowych występów, 8 wyjątkowych Artystów i Artystek, niebanalne podejście i wykorzystanie zaskakujących materiałów - taka mieszanka zawsze tworzy niezwykłe historie!

Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z MOMAKIN i ANIMARKT, a Komisja wybierze laureatów, którzy otrzymają nagrody.

 

Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz – koncert premierowy

Ona i on – z różnych artystycznych światów. Ona tłumaczy rzeczywistość wizualnie oraz własnym głosem. On przez kompozycje i teksty. On przez lata tworzył zespół Pustki, a jego piosenki śpiewają Artur Rojek i Monika Brodka. Ona stworzyła wirtualne alter ego - @thegirlwhofellonearth, którym interpretuje co nas otacza i stanowi. Oraz reżyseruje widowiska artystyczne.
Razem rozważają kim są kobiety i mężczyźni we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań, generalizacji i społecznej presji.
Opowieści zwyczajne w niezwykłej formie.