"Chris The Swiss"

28.11, Kino Muza
Animuza w listopadzie

Przycisk_animator
Buy_ticket

Wyniki selekcji 2019

14.05.2019

Thumb_wide_five_minutes_to_sea___natalia_mirzoyan

Znamy filmy, które powalczą o Złotego Pegaza na 12. MFFA Animator. Przypominamy, że festiwal posiada status festiwalu kwalifikującego do Oscara®. Jest to znakomita wiadomość dla wszystkich artystów, którzy zaprezentują swoje filmy w konkursie głównym.

Znamy już wszystkie tytuły, które będą rywalizować w konkursie o Złotego Pegaza - najważniejszy laur Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator 2019.

Z ponad tysiąca zgłoszeń nadesłanych z 64 krajów, w tym z m.in. z Kostaryki, Kuby, Kuwejtu, Makau czy Martyniki komisja selekcyjna, w składzie Agnieszka Kozłowska, Jerzy Armata, Piotr Muszalski wybrała 45. filmów krótkometrażowych.

Na Międzynarodowy Konkurs Animowanych Filmów Krótkometrażowych złożą się 34 filmy wybrane przez Komisję Selekcyjną Festiwalu ANIMATOR i 11 filmów zaproszonych przez Dyrektora Artystycznego Festiwalu Marcina Giżyckiego i programerów festiwalu. Wśród zaproszonych filmów znalazły się świetne produkcje animowane, które wypatrzyliśmy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na najważniejszych światowych Festiwalach Filmowych takich jak ANIMATEKA Festival czy BERLINALE – m. in. piorunujący KIDS Michaela Freia, mistrzowsko zbudowane STORY Joli Bańkowskiej, zaskakujące SOUNDS GOOD Sandera Joona czy dogłębnie poruszający i pozostający na długo w pamięci EGG Martiny Scarpelli, a także najnowsze dzieła mistrzów i mistrzyń kina animowanego takich jak Steven Subotnick, Kathy Rose, Bracia Quay, Pierre Hébert czy Danijel Šuljić. - komentuje programer i koordynator konkursu Filip Kozłowski

Ostatni, 45. film krótkometrażowy wybierze publiczność podczas pokazów Animatora bez selekcji (2-4 lipca 2019).
Najlepszy obraz krótkometrażowy zdobędzie prestiżowego Złotego Pegaza / GRAND PRIX oraz 45 000 złotych.

Lista wybranych tytułów znajduje się na naszej stronie:
http://animator-festival.com/pages/wyniki-selekcji-2019

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, który rozpocznie się w Poznaniu 5. lipca.Zwycięzców poznamy podczas Gali zamykającej festiwal Animator 2019, która odbędzie się 11. lipca 2019 roku.

Trzymamy kciuki za wszystkich twórców.