RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

Nie przegap!

08.07.2019

Thumb_wide_dsc_6597-hdr_m.zakrzewski

Rozpoczynamy nowy tydzień z 12. MFFA ANIMATOR

Na ANIMATORA przyjechała już gwiazda tegorocznej edycji - Tim Allen. Animator ma na swoim koncie współpracę z takimi twórcami jak Wes Anderson i Tim Burton. Przed nami jeszcze m.in. pokazy animacji z Norwegii, retrospektywy cenionych  animatorów i animatorek, a także koncerty i pokazy w Klubie Festiwalowym. 

PONIEDZIAŁEK

To będzie intensywny poniedziałek na ANIMATORZE. O godzinie 18:00 zapraszamy na dwa pokazy. Jednym z nich jest kolejna odsłona ANIMATION AS A STATEMENT. W Kinie Pałacowym pokażemy film „Janka” Adeli Kaczmarek. Po seansie zapraszamy na spotkanie z twórczynią. W tym samym czasie (18:00) w Kinie Muza przedstawimy retrospektywę Janet Perlman, kanadyjskiej reżyserki, której filmy, okraszone absurdalnym poczuciem humoru obsypywane zostały międzynarodowymi nagrodami. Artystka była nominowana do Oscara.

O 20:00 w Kinie Muza odbędzie się uwielbiany przez festiwalową publiczność - przegląd filmów nagrodzonych na tegorocznym festiwalu w Annecy.Wieczorem tradycyjnie spotykamy się w klubie festiwalowym w parku Wieniawskiego. O godz. 21:30 zapraszamy na SECOND HAND DRAG SHOW, który odbędzie się przed premierowym pokazem filmu „Torrey Pines". To opowieść transpłciowego animatora, Clyde’a Petersena. Film, wykonany w technice animacji poklatkowej, utrzymany jest w konwencji queer punk i oparty na prawdziwych wydarzeniach.

WTOREK

We wtorek (20:00, Kino Pałacowe) pokażemy m.in. retrospektywę filmową naszego festiwalowego gościa - Georgesa Sifianosa. Obejrzymy też animowane seriale z serii Adult Swim przedstawia (20:00, Kino Muza). Na ekranie pojawią się odcinki kultowych produkcji tj. "Harvey Birdman: Attorney General", "Robot Chicken" oraz "Rick and Morty".

Wieczorem (21:30) w Klubie Festiwalowym zagra zespół SUNDIAL do filmu Jodie Mack "Swimming into the Ineffable". Po koncercie czeka nas kolejna odsłona SILENT CINEMA, tym razem skupiona na świecie widzianym oczami zwierząt.