RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

ANIMUZA: Droga na drugą stronę

22.05.2019

Thumb_wide_4cdf77e7179a4bec9bb85e5a6c31aac8

ANIMUZA: DROGA NA DRUGĄ STRONĘ – pokaz z audiodeskrypcją
27.06.2019, godz. 18:00, Kino Muza
bilety: 8 złSpecjalny pokaz filmu nagrodzonego podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Pełnometrażowych Festiwalu ANIMATOR w 2012 roku. Współorganizatorem pokazu z audiodeskrypcją jest Fundacja Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE.

DROGA NA DRUGĄ STRONĘ / CRULIC – THE PATH TO BEYOND / ANCA DAMIAN / ROMANIA, POLAND / 2011 / 73'

Rumun Claudiu Crulic zmarł w 2008 r . w krakowskim areszcie w wyniku głodówki prowadzonej jako protest przeciw niesłusznemu aresztowaniu . W filmie jego postawa jest symbolem uniwersalnego buntu, straceńczej walki jednostki z systemem i niemożliwej do zaspokojenia żądzy wolności . Historia Crulica została opowiedziana w nowatorskiej formie, łączącej elementy animacji, dokumentu i fikcji.


Fundacja Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE

MILI LUDZIE to Fundacja Inicjatyw Społecznych, której celem jest działalność społeczno-kulturalna na rzecz społeczności lokalnych, szczególnie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek, wyznanie, przekonania, rasę, niepełnosprawność, status materialny, we wszystkich dziedzinach życia społecznego.