Znamy wyniki!

12. MFFA Animator

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator w CeTA

20.05.2019

Thumb_wide_glavna_4_untravel_ana_nedeljkovic_nikola_majdak_8

Wydarzenie The Best of Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR 2018 to okazja do zapoznania się z animacjami nagrodzonymi i wyróżnionymi w ramach Konkursu Międzynarodowego oraz Konkursu Polskich Filmów Animowanych na ubiegłorocznej edycji festiwalu. 

Podczas pokazu, który odbędzie się 31 maja 2019 o godzinie 18:00 w sali kinowej w CeTA ( Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocławzaprezentujemy m.in. film „Min Börda/The Burden” uhonorowany Nagrodą Publiczności oraz zdobywców Złotego, Srebrnego i Brązowego Pegaza, czyli animacje „Neputovanja/Untravel”, „Telefonul /The Call” i „Negative Space”. Zobaczyć będzie można także „Kwadraturę koła/Squaring the Circle”, która otrzymała GRAND PRIX/Kryształowego Animusza w konkursie filmów polskich, a także animacje nagrodzone Złotym Animuszem w różnych kategoriach oraz wyróżnione produkcje.

W lipcu w Poznaniu po raz dwunasty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR, którego CeTA jest partnerem. Przed tegoroczną edycją zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych nagrodzonych w ubiegłym roku. Wstęp bezpłatny!

UWAGA! Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o pobranie darmowej wejściówki na: 
https://425213-50.evenea.pl

Szczegółowy program poniżej:

Filmy krótkometrażowe nagrodzone w ramach Konkursu Międzynarodowego:


Nebula / Marcin Nowrotek / Polska / 2017 / 03:34 – NAGRODA SPECJALNA IM. WOJCIECHA JUSZCZAKA ZA SZCZEGÓLNE WALORY ARTYSTYCZNE
Love Me, Fear Me / Veronica Solomon / Niemcy / 2018 / 6’06” – NAGRODA SPECJALNA Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu za najlepszy film studencki
Min Börda / The Burden / Niki Lindroth von Bahr / Szwecja / 2017 / 13′ – NAGRODA SPECJALNA ZA NAJLEPSZY FILM MUZYCZNY/MUZYKĘ; NAGRODA PUBLICZNOŚCI
Negative Space / Max Porter, Ru Kuwahata / Francja / 2017 / 5’30” – III NAGRODA / Brązowy Pegaz
Telefonul / The Call / Anca Damian / Rumunia / 2018 / 10’11” – II NAGRODA / Srebrny Pegaz/ NAGRODA FILMOTEKI NARODOWEJ – INSTYTUTU AUDIOWIZUALNEGO
Neputovanja / Untravel / Ana Nedeljković, Nikola Majdak Jr. / Serbia, Słowacja / 2018 / 9’20” – GRAND PRIX / Złoty Pegaz

Filmy nagrodzone w ramach Konkursu Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL:

Kosmiczne trio / The Amazing Adventures of Not So Special People from Outer Space / Katarzyna Miechowicz / Polska / 2018 / 6’38” – Wyróżnienie
The Game / Natalia Oliwiak / Polska / 2017 / 8′ – Wyróżnienie
Bernard / Anna Oparkowska / Polska / 2017 / 4’30” – Wyróżnienie
Świat, który uleciał na grzbiecie krowy / The World that flew away on the back of a Cow / Wojciech A. Hoffmann / Polska / 2018 / 7′ – Wyróżnienie
Nie masz dystansu / You are overreacting / Karina Paciorkowska / Polska / 2017 / 3:57 – Wyróżnienie
Basia i nowy braciszek / Babsy and her baby brother / Marcin Wasilewski / Polska / 2018 / 11’36” – Złoty Animusz za Film lub Serial dla Dzieci
III / Marta Pajek / Polska / 2018 / 12′ – Złoty Animusz za Film Autorski
Bless You! / Paulina Ziółkowska / Polska / 2018 / 4’45” – Złoty Animusz za Debiut
Kwadratura koła / Squaring the Circle / Karolina Specht / Polska / 2018 / 4’50” – GRAND PRIX / Kryształowy Animusz oraz Specjalne Wyróżnienie CeTA

Wstęp jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, konieczne jest pobranie darmowej wejściówki na stronie: https://425213-50.evenea.pl/