RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

ANIMATOR PRO

05.06.2019

Thumb_wide_dsc_8982-hdr_m.zakrzewski__s_

Animator PRO to branżowe spotkanie adresowane do profesjonalistów – z mniej lub bardziej ugruntowanym dorobkiem.
W tym roku odbędzie się w dniach: 10-11.07.19 w Auli Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Zapisy i i bilety:

FORMULARZ
http://bit.ly/AnimatorPRO
BILETY DZIEŃ PIERWSZY [KLIK]
BILETY DZIEŃ DRUGI [KLIK]


PROGRAM

10 lipca 

15.15 
Rozpoczęcie Animatora PRO 

15.30-16.00
Współpraca między Polską i Chinami w dobie IP/ Dr Jonchill Lee (Asifa China) / ENG
Prezentacja możliwości współpracy polsko-chińskiej w dobie szybkiego postępu technologii audiowizualnych, który radykalnie każe zredefiniować pojęcie ‘własności intelektualnej’. Wystąpienie ilustrowane przykładami nowych technologii.

16.00-16.15
Przerwa 

16.15-17.15 
Animacja non-fiction, czyli efektywne formy łamania reguł w filmie dokumentalnym  / Sławomir Grünberg (reżyser filmu Karski i władcy ludzkości)/ ENG
Kiedy, dlaczego i z jakimi skutkami pojawiła się i jest stosowana animacja jako środek wyrazu w filmie dokumentalnym? Czy można te gatunki łączyć, a jeśli tak, to w jakim celu i jakie są tego skutki? Kiedy użycie animacji w dokumencie ma sens i sprawdza się, a kiedy przeszkadza i staje się niepotrzebnym efektem specjalnym? Na te i inne pytania spróbuje znaleźć odpowiedź reżyser filmu Karski i władcy ludzkości. 

17.15-17.30 
Przerwa 

17.30-18.00 
VR i animacja: historia wielkiej miłości - zakończonej tragicznie czy happy endem? / Yves Nougarède (Annecy Festival) / ENG
Yves Nougarède, programista filmów animowanych i obrazów VR, absulutnie subiektywnie nakreśli bliskie powiązania VR i animacji począwszy od etapu produkcji, szeroko wspieranej przez znajomość specyfiki gier wideo, na festiwalowych i masowych prezentacjach kończąc. Yves postara się przybliżyć kwestię udanego mariażu animacji i VR, oraz jego możliwych przyszłych wariantów. 

18.00-18.15
Przerwa

18.15-19.15 
Proces tworzenia animacji 3D na potrzeby gier komputerowych /  Łukasz Kubiński, Marcin Muszyński (Dash Dot Creations) / ENG
Prelegenci opowiedzą o animacji 3D w kontekście współczesnej branży gier komputerowych. Omówią procesy i technologie, które można zastosować przy tworzeniu zwiastunów gier wideo. Zaprezentowane zostanie studium przypadku w oparciu o doświadczenie twórców przy produkcji zwiastuna do gry Real Boxing dla Vivid Games.

Łukasz i Marcin opowiedzą także o zarządzaniu sesją motion capture - technologii pozwalającej natychmiast uzyskać informację zwrotną od reżysera lub osoby zarządzającej projektem, dzięki czemu możliwe jest dokładna i szybka ocena oraz korekta gry aktora, pracy kamery i oświetlenia; zupełnie jak w przypadku tradycyjnego planu filmowego.

11 lipca 

10.00 
Powitanie

10.05-10.50 
30% zwrotu kosztów - czy polskie zachęty finansowe są dla animatorów? /  Anna E. Dziedzic (Film Commision Polska) / PL

Częściowy zwrot kosztów jest finansowym wsparciem dla produkcji filmów i seriali fabularnych, animowanych, dokumentalnych. Uwzględnia twórców polskich, międzynarodowe koprodukcje i usługi świadczone dla partnerów zagranicznych. System obsługuje Polski Instytut Filmowy, który przeznacza co najmniej 10% rocznego budżetu na wsparcie animacji.

10.50-11.00 
Przerwa 

11.00-12.00 
Jak rozpocząć karierę w animacji?  / Masterclass / Tim Allen / ENG
Refleksje na temat początków kariery w świecie animacji. Tim przeanalizuje swoją własną ścieżkę sukcesów i porażek, którą przebył jako młody artysta-animator. Będąc przedstawicielem nowego pokolenia twórców, podpowie, jakie powinny być pierwsze kroki młodych animatorów. 

12.00-12.15 
Przerwa

12.15-13.00 
All you need is pitch, czyli na tropie partnerów do produkcji filmu animowanego / Aneta Ozorek (KLIK Holland Animation Festival)/ PL
Krótki przewodnik po najważniejszych platformach pitchingowych w Europie dla branży animacyjnej. Aneta Ozorek powie, gdzie można znaleźć koproducentów dla serii telewizyjnej oraz krótko- lub pełnometrażowego filmu animowanego. Na jakim etapie produkcji można pitchować projekt, gdzie szukać partnerów z Czech, gdzie z Kanady, a gdzie z krajów Skandynawskich. Czy można pitchować, będąc scenarzystą z pomysłem i dopiero rozpoczynając swoją drogę z animacją?

13.00-13.15
Przerwa / Break

13.15-14.15 
ANIMARKT Stop Motion Forum zaprasza: crowdfundingowa podróż Tales of Alethrion  / Mikkel Mainz (Skjald) / ENG
Tales of Alethrion to animowany serial fantasy dostępny w Internecie, którego początkiem był krótki film Mikkela Mainza The Reward. Dwie, zakończone sukcesem, kampanie na Kickstarterze pozwoliły na realizację pierwszego sezonu oraz przysporzyły przedsięwzięciu wielu fanów i wielbicieli. W tym roku rozpoczęto na Kickstarterze trzecią kampanię na rzecz realizacji projektu. Zapraszamy na opowieść o pasji niezależnego producenta, o interakcji z widzami i alternatywnych drogach kreatywnego storytellingu. 

14.15 – 14.45 
Przerwa 

14.45-15.30 
SPPA zaprasza: Przygotuj się na dystrybucję! Jak na etapie produkcji przygotować się do promocji i dystrybucji filmu animowanego? / Paulina Zacharek (MOMAKIN Cinema Distributor / Animation Training Programmer) / PL
Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji oraz MOMAKIN serdecznie zapraszają na panel poświęcony problemom producentów na etapie planowania promocji i dystrybucji filmów animowanych. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytania: jakie materiały zabezpieczać, jak rozmawiać z dystrybutorem?

15.30-16.15 
Cannes, Berlin, Sundance, Annecy i ponad 200 innych festiwali – jak skutecznie zaplanować festiwalową promocję krótkiej animacji, na przykładach Cipki Renaty Gąsiorowskiej, III Marty Pajek i Story Jolanty Bańkowskiej /  Katarzyna Wilk (KFF Sales & Promotion) / PL

16.15 
SPPA zaprasza: Animator PRO po godzinach – spotkanie networkingowe 

PL- prezentacje w języku polskim
ENG – prezentacje w języku angielskim


Organizatorzy / Organizers:
MFFA Animator
Estrada Poznańska
Miasto Poznań

Partner:
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Współpraca
Animarkt Stop Motion Forum


Pierwsze w Polsce i najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowe wydarzenie branżowe, poświęcone animacji lalkowej i stop motion. To szczególne miejsce środowiskowych spotkań: wybitnych artystów, rzemieślników, producentów, dystrybutorów, nadawców TV I inwestorów. Zróżnicowany program forum w unikalny sposób łączy elementy warsztatowe oraz profesjonalizacyjne z networkingiem i spotkaniami business to business, a pitching krótkometrażowych filmów lalkowych stanowi wyjątkową szansę dla twórców. Najbliższa, czwarta już edycja Animarkt odbędzie się w Łodzi, w dniach 8-12 października 2019 roku.

Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji


Głównym celem SPPA jest promocja wizerunku polskiego filmu animowanego - ze szczególnym uwzględnieniem współczesnego filmu animowanego - w kraju i za granicą. Realizacja tego celu wiąże się z kwestią integracji polskiego środowiska producentów fi, udzielaniem wsparcia polskim producentom w pozyskiwaniu zagranicznych koproducentów i dystrybutorów, wspieraniem rozwoju artystycznego rokujących młodych twórców, promocją twórczości animacyjnej dla dzieci i młodzieży oraz wychowywaniem młodego pokolenia widzów i edukacji w zakresie animacji filmowej. Producenci będący członkami SPPA współpracują z najważniejszymi instytucjami administracji publicznej i organizacjami związanymi z branżą audiowizualną w kraju i na świecie.