ANIMATOR.PL

TRWA NABÓR NA KONKURS POLSKICH FILMÓW ANIMOWANYCH 

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator na półmetku

10.07.2018

Thumb_wide_animator4dzien-63

Wtorek, 11. lipca na Animatorze

11. MFFA Animator już na półmetku, a przed nami kolejne festiwalowe pokazy, warsztaty i wydarzenia specjalne! 10 lipca w ramach projekcji kinematografii narodowej zaprezentujemy animację holenderską, wybraną dla polskich widzów przez gościa festiwalu Gerbena Schermera. We wtorek odbędzie się także masterclass z Mateuszem Tokarzem z Platige Image, na którym uczestnicy dowiedzą się o postprodukcji VFX.

Przed nami pokazy Aardman Signature, czyli projekcje z legendarnego studia Aardman Animations z zapowiedzią współzałożyciela studia Davida Sproxtona. We wtorek pokażemy Aardman Shorts i kultową animację pełnometrażową Wallace & Gromit: Klątwa Królika. Wieczorem w Klubie festiwalowym zagra dla was Jan Emil Młynarski SOLO, a w kinie nocnym kolejny serial animowany dla dorosłych: Super Science Friends z Kanady.


Środa, 11. lipca na Animatorze


11 lipca na Uniwerystecie Artystycznym w Poznaniu odbędzie się organizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich Konferencja Animatorów. We środę odbędą się kolejne projekcje kinematografii narodowej: w tym roku pokazujemy produkcje z Holandii (kurator Gerben Schermer). W ramach cyklu zaparaszamy także na reptrospektywę Gerrita van Dijka.We środę o 16:00 rusza Animator PRO, dwudniowa konferencja brażnowa, która od kilku lat gromadzi profesjonalistów zajmujących się filmem animowanym.
Na 18:00 zapraszamy do CK Zamek na pokaz filmów z muzyką Krzysztofa Knittla. We środę odbędzie się także pokaz najlepszych filmów z MFFA w Annecy z wprowadzeniem Yvesa Nougarède’a. Wieczorem w Klubie festiwalowym Animowani Beatlesi - koncert zespołu The Fruitcakes do animacji projektu Roberta Turło i studentów gdańskiej ASP. Po koncercie jak co wieczór zapraszamy na kino nocne - seriale animowane dla dorosłych. Tym razem polska produkcja Wilq Superbohater.