RUSZA NABÓR NA KONKURS

PREMIERA CZOŁÓWKI
13. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

WYNIKI SELEKCJI 2019

07.06.2019

Thumb_wide_maxresdefault


Koloniści w XIX.-wiecznej Afryce, bohaterowie książek Ryszarda Kapuścińskiego, ciało szwajcarskiego dziennikarza na wojnie w byłej Jugosławii, sekta niemieckich fanatyków religijnych w Chile, psychoterapeuta-złodziej. Co ich łączy? Zobaczycie ich na ekranie w trakcie konkursowych projekcji filmów pełnometrażowych na Animatorze!

Odkrywamy kolejną, festiwalową kartę! Znamy już tytuły filmów pełnometrażowych, które zawalczą o nagrodę w konkursie głównym. W tym roku to pięć obrazów. W Międzynarodowym Konkursie Filmów Animowanych do wygrania jest 45 tys. złotych.

Jury oceni
„Ce Magnifique Gateau!” Marca Jamesa Roelsa i Emmy De Swaef,
„Jeszcze dzień z życia” Damiana Neonowa i Raúla de la Fuente,
„Chris the Swiss” Anji Komfel,
„La Casa Lobo” Cristóbala Leóna i Joaquína Cociñy, a także
„Ruben Brandt, a gyűjtő”, Milorada Krstića.

W Konkursie Pełnometrażowym znalazły się: przełożona na język filmu animowanego, imponująca adaptacja twórczości Ryszarda Kapuścińskiego JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente, charakteryzujący się niebywałym wyczuciem ‘animowanej materii’, niepokojący i pełen moralnych dwuznaczności portret młodego szwajcarskiego dziennikarza, łączący animację z dokumentem CHRIS THE SWISS Anji Kofmel, przepełniony szaloną wyobraźnią, doskonale wywarzony, atrakcyjny zarówno dla krytyków jak i publiczności RUBEN BRANDT, KOLEKCJONER Milorada Krstića, pozostający na długo w pamięci, wywołujący ciarki, mroczny psychologiczny animowany eksperyment DOM WILKA Cristóbala León i Joaquína Cociñy, a także ociekające czarnym humorem, lalkowe arcydzieło, będące studium brutalnej natury ludzkiej THIS MAGNIFICENT CAKE! Marca James Roelsa i Emmy De Swaef - komentuje programer festiwalu Filip Kozłowski


Lista wybranych tytułów do KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO 12.MFFA ANIMATOR:
http://animator-festival.com/pages/wyniki-selekcji-2019

Pokazy konkursowe odbywać się będą w trakcie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, który rozpocznie się w Poznaniu 5. lipca. Zwycięzców poznamy podczas Gali zamykającej festiwal Animator 2019, która odbędzie się 11. lipca 2019 roku.

Trzymamy kciuki za wszystkich twórców!