RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW

12. MFFA ANIMATOR

Przycisk_animator
Buy_ticket

Przed nami finał festiwalu

11.07.2018

Thumb_wide_animator5dzien-41

Środa, 11. lipca na Animatorze

Już dziś odbędą się kolejne projekcje cyklu animacja z Holandii (kurator Gerben Schermer). W jego ramach zaparaszamy m.in. na reptrospektywę Gerrita van Dijka. We środę o 16:00 rusza Animator PRO, dwudniowa konferencja brażnowa, która od kilku lat gromadzi profesjonalistów zajmujących się filmem animowanym.

Na 18:00 zapraszamy do CK Zamek na pokaz filmów z muzyką Krzysztofa Knittla. We środę odbędzie się także pokaz najlepszych filmów z MFFA w Annecy z wprowadzeniem Yvesa Nougarède’a. Wieczorem w Klubie festiwalowym Animowani Beatlesi - koncert zespołu The Fruitcakes do animacji projektu Roberta Turło i studentów gdańskiej ASP. Po koncercie jak co wieczór zapraszamy na kino nocne - seriale animowane dla dorosłych. Tym razem polska produkcja Wilq Superbohater.

12 lipca - finał 11. MFFA Animator!


We czwartek ostatni dzień Animatora PRO. W Galerii Oko/ucho o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie z twórcami konkursu Animator.pl, a w Scenie na Piętrze o 16:00 pokaz filmów z Katedry Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. We czwartek także o 16:00 w Galerii Oko/Ucho Masterclass: muzyczne projekty gościa festiwalu Krzysztofa Knittla.

12 lipca o 16:00 w CK Zamek Cartoon Network przedstawia czyli pokaz najnowszych animowanych sitcomów ze wstępem Emilii Rybak. W czwartek odbędzie się także specjalny pokaz z audiodeskrypcją. O 18:00 w Kinie Pałacowym CK Zamek widzowie będę mieli okazję zobaczyć film Droga na drugą stronę.

Festiwal zakończy Ceremonia Wręczenia festiwalowych nagród, czyli Pegazów i - po raz pierwszy w historii festiwalu - Animuszy. Wydarzeniu towarzyszył będzie pokaz filmu SOLAR WALK Réki Bucsi z muzyką na żywo autorstwa Iwony Witek, absolwentki klasy kompozycji i aranżacji Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Kompozycja została napisana na bazie oryginalnej ścieżki dźwiękowej animacji i zostanie zagrana przez Orkiestrę Poznańskiej Piętnastki.

Do zobaczenia!