Zgłoś swój film!

12. MFFA Animator
5-11.07.2019

 

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator na weekend

07.07.2018

Thumb_wide_animator-53


W weekend w Galerii Oko/Ucho rusza Animatorowa Burza Mózgów (7-8.07) poświęcona dziedzictwu poznańskiego animatora Jana Lenicy i tematowi animacji autorskiej. W Galerii Oko/Ucho odbędzie się także masterclass Alecosa Papadatosa (7.07, g. 16:00).
Nie zabraknie pokazów specjalnych. Zapraszamy na pokaz filmu Mutafukaz w Sali Wielkiej CK Zamek (18:00, Sala Wielka). Pkażemy także retrospektywę holenderskiego animatora Paula Driessena z wstępem Gerbena Shermera, tegorocznego gościa festiwalu. W Klubie Festiwalowym odbędzie się pokaz specjalny filmu Water Vacation Trilogy z muzyką na żywo - zagrają dla was Piotr Pawlak i Dominik Strycharski. Nocną porą zaprosimy z kolei na pokaz seriali dla dorosłych: w sobotę pokażemy kultową animację Rick & Morty.


W niedzielę o 18.00 w CK Zamek odbędzie się pokaz legendarnej animacji Żółta Łódź Podwodna. Zapraszamy także na pokazy najlepszych filmów z największych światowych festiwali animacji: festiwalu w Ottawie (zapowiedź Chrisa Robinsona, g. 18:00 Kino Muza) i Annecy (Yves Nougarède, 20:00 Kino Pałacowe). Wieczorem w Klubie Festiwalowym odbędzie się pokaz filmów Renaty Gąsiorowskiej – laureatki 10. MFFA Animator i autorki tegorocznej identyfikacji wizualnej. Do jej animacji zagra poznański duet SZA/ZA (Szamburski, Zakrocki). W ramach nocnych pokazów seriali dla dorosłych zaprezentujemy The Man–Woman Case.