Zgłoś swój film!

12. MFFA Animator
5-11.07.2019

 

Przycisk_animator
Buy_ticket

Animator w Warszawie

10.11.2017

Thumb_wide_ns53fc7a3f33ebbabovopwsfbx

Dekada Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator i 70-lecie polskiej animacji zobowiązują. Zapraszamy do wzięcia udziału w przeglądzie animacji nagrodzonych Grand Prix festiwalu Animator na przestrzeni jego istnienia.

Pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator odbyła się w 2008 roku i stanowiła kulminację obchodów 60-lecia polskiej animacji. Od początku istnienia jednym z głównych elementów programowych festiwalu jest międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, ukazujący panoramę najnowszych produkcji animowanych z całego świata. Dziesięć lat później, w roku, kiedy polska animacja obchodzi swoje 70-lecie, w ramach uczczenia tego jubileuszu powstało DVD, na którym znalazły się niemal wszystkie filmy nagrodzone Złotym Pegazem. W czasie pokazu w FINA będzie można zobaczyć wybór filmów z tego wydawnictwa prezentujący wielość form, z których czerpie współczesna animacja.

16.11, g. 19:00, siedziba FINA (ul. Wałbrzyska 3/5, 02-739 Warszawa)

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.


Program pokazu:

"Eintritt zum Paradies um 3€20" reż. Edith Stauber, Austria, 2008, 12 minut

Mit o raju inspiruje ludzi od niepamiętnych czasów. Nowoczesne kompleksy rekreacyjne starają się ów iluzoryczny raj odtworzyć. Film złożony z drobnych obserwacji i mini zdarzeń, które jednak składają się na spójną całość.


"Ukryte" reż. Piotr Szczepanowicz, Polska, 2009, 7 minut

Nieoczekiwany gość, jeż, w domu samotnego mężczyzny, wyzwala w bohaterze refleksję nad własnym życiem. Zaskakujący dojrzałością debiut. Dyskretny, niczego nie narzucający psychologiczny portret, zrealizowany z nieukrywaną sympatią wobec bohatera.


"Sinna Mann" reż. Anita Killi, Norwegia, 2009, 20 minut

Mały chłopczyk żyjący w strachu przed wybuchami złości ojca szuka schronienia w świecie fantazji.


"Ya videl kak mishy kota horonily" reż. Dmitry Geller, Rosja, Chiny, 2011, 5 minut

Tradycyjny baśniowy temat o kocie i myszach znajduje tutaj niekonwencjonalne rozwiązanie. Jak powiadają autorzy, historia zaczyna się romantycznie, przemienia w farsę, przechodzi w thriller, ale kończy niczym klasyczna tragedia. Film urzekający plastyką nawiązującą do tradycyjnej sztuki chińskiej


"Ab Ovo" reż. Anita Kwiatkowska-Naqvi, Polska, 2012, 5 minut

Trudny proces tworzenia się nowego życia w łonie matki znajduje tutaj ciekawą formę. Film zrealizowany w technice animacji plastelinowej, znakomicie nadającej się do ukazywania wszelkiego rodzaju transformacji, w tym wypadku młodej kobiety w matkę.

"Unmistaken Hands: Ex Voto F.H." reż. Stephen & Timothy Quay, Wielka Brytania, 2014, 26 minut

Jak większość filmów braci Quay, film ten jest subtelną opowieścią w duchu realizmu magicznego. W tym wypadku inspiracją nie była literatura z Europy Centralnej i Północnej, ale proza bliskiego autorom urugwajskiego pisarza Felisberto Hernándeza.