ANIMOWANA 65-ka

konkurs na krótką animowaną etiudę

Przycisk_animator
Buy_ticket

Żywy plakat tegorocznej edycji festiwalu Animator

8 lipca Poznań stanie się światową stolicą animacji. Z tej okazji każdy przebywający w stolicy Wielkopolski może ożywić festiwalowy plakat i stać się animatorem!

“Ożywiamy plakat za pomocą najmłodszej rodziny komputerów osobistych - smartfonów.” - opowiada Piotr Koźniewski, dyrektor kreatywny 3R STUDIO.

Wystarczy telefon z systemem android. Po zainstalowaniu aplikacji VIEW3R stworzonej przez 3R Studio i skierowaniu ekranu telefonu na festiwalowy plakat lub ulotkę istoty stworzone przez Theodora Usheva ożywają.

Co więcej, podczas warsztatów organizowanych w ramach cyklu Animacja w Praktyce na 9. edycji MFFA ANIMATOR uczestnicy ożywią kolejne elementy, które będzie można zobaczyć w rozszerzonej rzeczywistości.

“Dzięki darmowemu oprogramowaniu Blender uczestnicy stworzą animacje 3D, które zostaną udostępnione za pomocą aplikacji działającej w rzeczywistości rozszerzonej - patrząc przez smartfon na plakat zobaczymy jak jego bohaterowie ożywają.” - dodaje Koźniewski.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Po instalacji i jej otwarciu wystarczy wpisać na ekranie hasło “animator” i potwierdzić przyciskiem GO. Następnie po skierowaniu ekranu na elementy graficzne 9. edycji MFFA ANIMATOR każdy użytkownik smartfona tchnie życie w pozornie nieruchome elementy.

Podczas Animatora zaprezentujemy także Gogle wirtualnej rzeczywistości Smartbox3D. “To jeden z najnowszych trendów w świecie multimedialnych technologii. Smartbox3D to kartonowe gogle polskiej produkcji, o opatentowanej konstrukcji. Dzięki nim możliwe jest przekształcenie zwykłego smartfonu w zaawansowane narzędzie wirtualne. “ - mówi Piotr Koźniewski, dyrektor kreatywny 3R STUDIO

“Gogle mogą przenieść użytkownika w najróżniejsze miejsca w przestrzeni i czasie, a podczas Festiwalu Animator zostaną wykorzystane do ukazania w 3D ożywionych postaci na plakacie.” - dodaje Koźniewski

Dodatkowo, pierwsze 30 osób, które zakupi pakiet festiwalowy zawierający torbę oraz katalog MFFA ANIMATOR 2016 otrzyma Gogle 3D w prezencie.

Zachęcamy, by już dziś przechodząc obok festiwalowego billboardu, plakatu lub napotykając na festiwalową ulotkę zatrzymać się na chwilę i odkryć animację 3D w rozszerzonej rzeczywistości.

3R Studio to laboratorium konceptualno technologiczne - startup, który od blisko 6 lat specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań interaktywnych w oparciu o własne technologie silnika 3D i najlepszych rozwiązań dla rzeczywistości rozszerzonej. Z pozycji lidera tego sektora stał się partnerem technologicznym Starego Browaru tworząc jego wszystkie aplikacje mobilne, a wkrótce także mapę i nawigację 3D po obiekcie. Ostatnie zainteresowanie rynku rozwiązaniami VR zainspirowało studio do przedstawienia kilku innowacyjnych rozwiązań przestrzennej prezentacji. 3R Studio otrzymało zaproszenie na warsztaty z Google Tango, jako ekspert swojej branży.

Firma Einity sp. z o.o. - polski producent personalizowanych okularów do wirtualnej rzeczywistości - Smartbox 3D oraz SMartbox VR


kontakt dla mediów:
patrycjusz tomaszewski/ press@animator-festival.com/ +48 506 021 360