Zmiana terminu festiwalu!

13. MFFA Animator odbędzie się: 3-9.10.2020

Przycisk_animator
Buy_ticket

Poznań stolicą światowej animacji. Już dziś rusza 12. MFFA ANIMATOR!

Poznań stolicą światowej animacji. Już dziś rusza 12. MFFA  ANIMATOR!

Od dziś do czwartku (5. - 11. lipca) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR pokażemy ponad 300 produkcji. Na święto animacji do Poznania przyjeżdżają goście z całego świata. Widzowie będą mogli wziąć udział w ponad 120 wydarzeniach. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę z filmem animowanym i muzyką. Oto, co przyniosą najbliższe dni.

PIĄTEK

Zapraszamy na oficjalne otwarcie ANIMATORA do klubu festiwalowego. O 21:30 w parku Wieniawskiego wieczór zaczniemy polsko - japońskim projektem É in Motion. To pokaz animacji Sumito Sakakibary z muzyką na żywo w wykonaniu artystów, związanych z Poznaniem: kompozytora Szymona Brzóski, pianistki Barbary Drążkowskiej i skrzypaczki Marii Murawy-Fraskiej.  O 23:00 w programie Silent Disco. Zagrają DJ’e: Hubert Tas i Adam Brzozowski.

SOBOTA
Weekendowy program festiwalu obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. W sobotę zapraszamy na blok ANIMACJA Z NORWEGII. O godz. 18:00 w Kinie Muza po raz pierwszy w Polsce pokażemy film „The Tower” w reżyserii Matsa Groruda

O godz. 20:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek  przed pokazem „Frankenweenie” z widzami spotka się gwiazda ANIMATORA, Tim Allen. Brytyjczyk jest znany z takich produkcji jak nominowana do Oscara „Wyspa psów” Wesa Andersona czy „Gnijąca Panna Młoda” Tima Burtona.

Zapraszamy na wieczór do klubu festiwalowego. Widzowie spędzą go w towarzystwie Kota Felixa, kultowej postać z amerykańskich kreskówek. Muzykę na żywo do animacji zagra big band Dizzy Boyz. Początek koncertu o 21:30, a zaraz po nim - Silent Cinema. Pokażemy dwa odcinki „Świata jutra” w reżyserii Dona Hertzfeldta.

NIEDZIELA

W festiwalową niedzielę nie zwalniamy tempa. Widzowie, którzy nie zdążyli spotkać się z Timem Allenem w sobotę, będą mieli szansę nadrobić zaległości o godz. 18:00 w Kinie Muza. Animator spotka się z publicznością przed projekcją „Wyspy psów” Wesa Andersona. 

O godz. 20:00 w ramach głównego bloku festiwalu Animation as a Statement zapraszamy na sekcję KOBIETY MAJĄ GŁOS. W Kinie Pałacowym Centrum Kultury Zamek zaplanowaliśmy przegląd produkcji animatorek. Filmy mówią o kobiecej perspektywie szczęścia, miłości i przyjaźni.

Ostatni dzień tygodnia zakończymy intensywnym wieczorem w klubie festiwalowym. O 21:30 „Flow Control” - autorski projekt audiowizualny z muzyką na żywo - zaprezentuje Bret Battey. W programie Silent Cinema obejrzymy „Sita sings the blues” w reżyserii Niny Paley.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR to największe w Polsce wydarzenie kulturalne poświęcone filmowi animowanemu. Animator jest również laureatem jubileuszowej nagrody PISF w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe. Na każdej edycji festiwalu prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym konkurs, retrospektywy, przeglądy tematyczne i premiery. ANIMATOR to także koncerty, warsztaty oraz bardzo obszerny program dla najmłodszych widzów. Wyróżnikiem poznańskiego festiwalu jest wszechobecna fuzja animacji z muzyką. 

Do zobaczenia!
Olga Sokal
Rzeczniczka Prasowa
+48 506 021 360
media@animator-festival.com