ANIMOWANA 65-ka

konkurs na krótką animowaną etiudę

Przycisk_animator
Buy_ticket

Punto Y Raya Festival,

Na festivalu animator w latach:

2012
Festiwal Punto y Raya (Kropka & Kreska) jest organizowany przez MAD (Moviment D’Alliberament Digital), instytucję non-profit z siedzibą w Barcelonie (Hiszpania).
Zasada uczestnictwa jest równie prosta, co uniwersalna: „Żadnych rozpoznawalnych form, tylko kropki i kreski. Czy podołasz?”. Takie właśnie wyzwanie rzucono w 2007 roku twórcom animacji na całym świecie. Ku zaskoczeniu organizatorów na festiwal zgłoszono prawie 90 krótkich metraży z aż 20 krajów. Uczestnicy wywodzili się z różnych środowisk i specjalizacji, byli wśród nich zarówno studenci, jak i uznani twórcy animacji, reżyserzy filmów i wideoklipów, specjaliści od efektów specjalnych, Video-Jokeye, naukowcy, architekci, kompozytorzy muzyki, antropolodzy, graficy. Pod szyldem „powrotu do podstaw” Punto y Raya szuka ostatecznej syntezy dualizmu kształtu i ruchu w różnych sferach ludzkiej działalności. Korzysta z abstrakcyjnej materii pierwszej, by ukazać ograniczenia i osiągnięcia naszych sposobów pokazywania. Bada wyrażanie poprzez barwę, formę, napięcie, ruch i dźwięk, starając się wyrwać widza z konwencjonalnych procesów percepcyjnych. Festiwal odbywa się w lata nieparzyste.
W 2012 roku Punto y Raya organizuje pierwszą edycję festiwalu przygotowanego przez i dla dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat. Zgłoszenia przyjmuje sekcja Sztuk Audiowizualnych i Fotografii do 15 sierpnia br. Nie obowiązują opłaty wpisowe, a prace można składać on-line.www.puntoyrayafestival.com