"Chris The Swiss"

28.11, Kino Muza
Animuza w listopadzie

Przycisk_animator
Buy_ticket

Kirschner, Friedrich

Thumb_25_en_foto_friedrich_kirschner

Na festivalu animator w latach:

2012
Friedrich Kirschner jest twórcą filmów, artystą wizualnym i programistą, wykorzystującym gry komputerowe oraz techniki animacji w czasie rzeczywistym do tworzenia animowanych opowieści i interaktywnych performansów. Jego osiągnięcia były wielokrotnie prezentowane na międzynarodowych festiwalach i wystawach poświęconych animacji, jak: Laboral Gameworld w Gijon, American Museum of the Moving Image w Nowym Jorku, Międzynarodowy Festiwal Animacji w Ottawie, czy Seoul Media Art Biennale.
Kirschner jest także kuratorem odbywających się na całym świecie pokazów filmów „manchinimowych”, a w 2008 roku był dyrektorem nowojorskiego festiwalu Machinima Filmfest. Pracuje też nad programem „open source” moviesandbox do animacji w czasie rzeczywistym i prowadzi wykłady z zakresu mediów cyfrowych w Katedrze Lalkarstwa na Uniwersytecie Ernst-Busch w Berlinie.

Warsztaty Machinima:

W trakcie warsztatów uczestnicy będą tworzyć krótkie filmy lub performanse w środowisku sieci do gier wideo. Poznają wszelkie możliwości gier on-line przeznaczonych dla wielu graczy oraz dowiedzą się, jak można w twórczy i sprytny sposób przełamywać reguły w grach wideo, a także jak owe gry wykorzystywać jako narzędzie do tworzenia filmów. Od uczestników nie wymaga się żadnych wcześniejszych umiejętności z tej dziedziny.

Wykład ilustrowany: Machinima, od twórczego łamania zasad do idei filmu

Celem wykładu jest krótkie przedstawienie skąd wywodzi się machinima i dokąd może dojść w przyszłości – od pierwszych prac w tej technice, przez „renesans machinimy” w połowie pierwszej dekady XXI wieku, aż po obecne kierunki badań naukowych. Ponadto zostanie przedstawiona cała różnorodność, możliwości i technik, jakie machinima wykorzystuje do tworzenia filmów animowanych w czasie rzeczywistym.