"Chris The Swiss"

28.11, Kino Muza
Animuza w listopadzie

Przycisk_animator
Buy_ticket

Gangpol & Mit,

Thumb_74_pl_foto_gangpol_mit_koncert_fot._jean_picon_animator_2013

Na festivalu animator w latach:

2013


Sylvain Quément i Guillaume Gastagné – jako Gangpol & Mit, francuski duet graficzno-muzyczny – od 2002 roku rozwijają specyficzny świat popu cyfrowego. Ich wizualny i dźwiękowy rodowód stanowi echo humoru szwajcarskiego duetu Yello oraz amerykańskiego – Sparks, hybrydowej muzyki francuskiego kompozytora François de Roubaix oraz narracyjnych aspektów kreskówki i klasycznych powieści graficznych. Czasami wprowadzają nastrój i elementy szczególnie kojarzące się z przygodą stylów muzycznych, jak: digital cumbia, shibuya-kei, funk syntetyczny, czy disco dangdut. Świat Gangpol & Mit jest zaludniony przez kolorowe i geometryczne postaci rodem z kreskówek i gier wideo: grupę nieśmiałych pracowników, fanów muzyki z call-center, czy parkingowych skaczących od futurystycznych musicali po apokaliptyczne batukady.
Produkcje duetu mają charakter różnorodny, począwszy od najnowszego DVD dla niemieckiego projektu graficznego Pictoplasmy, poprzez liczne nagrania, wystawy, warsztaty, wykłady po prace komercyjne. Wraz z Mami Chan i Normanem Bambi, z którymi Sylvain Quément i Guillaume Gastagné często współpracują, duet wziął udział w projektach dedykowanym dzieciom.
Wyjątkowość projektów Gangpol & Mit, bardzo ekspresyjnych w swoich przedstawieniach audio-wideo na żywo, sprawiła, że w ostatnich latach duet odwiedził m.in. Polskę (2006), Japonię (2007) i Meksyk (2010). Grał również w Nowym Jorku (Pictoplasma), a także na festiwalach w Montrealu (Mutek), Sankt Petersburgu (SKIFF), jak również w wielu zakątkach Europy.ANIMACJA I MUZYKA / GANGPOL & MIT – ZESPÓŁ TYSIĄCA OSÓB / KONCERT W WIZUALIZACJAMI