ANIMOWANA 65-ka

konkurs na krótką animowaną etiudę

Przycisk_animator
Buy_ticket

Banaszak, Adam

Thumb_61_pl_foto_banaszak_berlinkaczmarekfotzalewska_35

Na festivalu animator w latach:

2013

Kształcił się w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Marcina Sompolińskiego. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Dejana Savica (Opera w Burgas) oraz Bernarda Haitinka (Festiwal w Lucernie).
W kwietniu 2011 zadebiutował jako dyrygent operowy prowadząc wykonania oper „Madame Butterfly” Pucciniego, „Don Giovanni” Mozarta i „La Traviata” Verdiego. W 2012 w Poznaniu i Bydgoszczy, z solistami i Orkiestrą Akademii Muzycznej w Poznaniu, prowadził spektakle „Czarodziejskiego fletu” Mozarta. Od 2013 współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu (m.in. C. Porter – „Kiss me, Kate”, J. Strauss – „Zemsta nietoperza”).

W 2006 roku założył i do dziś prowadzi Orkiestrę l'Autunno. Od 2009 z jego inicjatywy odbywa się Festiwal Muzyczny Polskie Camino de Santiago. W 2013 rozpoczął projekt poświęcony wyłącznie kantatom Johanna Sebastiana Bacha. Równolegle powołał do życia zespół z którym pracuje wyłącznie nad muzyką dwudziestego wieku.GALA FESTIWALOWA - CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD I PREMIERA TRYPTYKU USHEVA Z MUZYKĄ L'AUTUNNO